Home / Aktualności / 50 Nowych Actrosów w firmie Batim

50 Nowych Actrosów w firmie Batim

Współpraca Mercedes-Benz i Firmy Batim liczy sobie kilka lat – firma znana jest z tego, że kupuje wyłącznie nowe pojazdy i dba o to, by jej flota składała się z najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych samochodów na rynku. Dlatego też w taborze Batimu były obecne kolejne modele Actrosa. Wraz z pojawieniem się najnowszego modelu flagowej ciężarówki Mercedes-Benz właściciele firmy, po przeanalizowaniu jej walorów technicznych i potencjału oszczędnościowego, podjęli decyzję o zakupie 50 nowych Actrosów.

Pojazdy były przekazywane sukcesywnie – wydanie ostatniego z nich, 28 października 2019 roku, miało uroczysty charakter i odbyło się w siedzibie Batimu w Starym Sączu. W wydarzeniu wzięli udział: prezes firmy Barbara Edelmuller-Generaux, Janusz Rembilas, współwłaściciel Batimu, Marek Gunia, dyrektor transportu, a w imieniu Mercedes-Benz Trucks Polska – Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu, Piotr Materzok, Head of Customer Services and Parts, Janusz Rachwał, szef sprzedaży flotowej, oraz Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz SZA Kraków.
Cieszymy się, że Nowe Actrosy dołączyły do naszej floty, bo Mercedes-Benz oznacza jakość premium, a to dla nas podstawowy cel działalności w każdym obszarze – mówiła Barbara Edelmuller-Generaux, odbierając wraz z Januszem Rembilasem symboliczny kluczyk. Sami codziennie robimy wszystko, żeby zarówno nasze wewnętrzne procesy, jak i usługi były na najwyższym poziomie. I tego oczekujemy od naszych pracowników, partnerów oraz produktów i usług, z których korzystamy. Nowy Actros jest pojazdem bardzo innowacyjnym i mamy nadzieję, że przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy.
50 Nowych Actrosów 1845 jest wyposażonych w liczne systemy bezpieczeństwa takie jak najnowsza generacja Active Brake Assist 5 z asystentem martwego pola oraz wspomagające pracę kierowcy: inteligentny tempomat Predictive Powertrain Control uwzględniający już drogi lokalne czy Active Drive Assist umożliwiający jazdę częściowo autonomiczną. Innowacje takie jak zastępujący dotychczasowe lusterka system MirrorCam dodatkowo wspierają bezpieczeństwo i komfort kierowcy.
W obecnych czasach, kiedy na rynku brakuje kierowców o wysokich umiejętnościach, firmy muszą dbać, by ci najlepsi mieli zapewnione najwyższej klasy samochody. Dlatego Nowe Actrosy trafiły do takich właśnie kierowców w naszej firmie i już możemy powiedzieć, że są nimi zachwyceni – mówił Marek Gunia, dyrektor transportu w firmie Batim.
Firma Batim jest jednym z najbardziej renomowanych graczy na rynku transportu międzynarodowego – podkreślał z kolei Piotrek Urban, dyrektor marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Trucks Polska przekazując Nowego Actrosa. Stawia sobie i swoim partnerom wysokie wymagania, inwestuje w nowe technologie, rozwój i ludzi, stale dążąc do doskonalenia swoich procesów i najwyższej efektywności. Wynikiem takich działań jest świadczenie usług wysokiej jakości i sukces firmy w wymiarze międzynarodowym. Z dużą satysfakcją przekazaliśmy pierwszych 50 Nowych Actrosów wyposażonych w przełomowe, innowacyjne systemy. W ten sposób staliśmy się integralną częścią rozwoju firmy Batim, podnosząc znacznie poziom komfortu i bezpieczeństwa kierowców i umożliwiając osiągnięcie lepszych wyników taboru pod względem ekonomicznym i ekologicznym. A dążenie do ciągłego wzrostu i rozwoju oraz wynikająca z tego bezpośrednio odpowiedzialność za przyszłość firmy i ludzi to w pewnej mierze nasze wspólne DNA.

Firma Batim w 2020 roku będzie świętować 25-lecie działalności. Obecnie dysponuje taborem ponad 500 pojazdów, w tym ok. 60 Actrosów i zatrudnia prawie 900 kierowców. Świadczy usługi transportowe przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site