Home / Aktualności / Volkswagen wydłuża czas przerwy w produkcji

Volkswagen wydłuża czas przerwy w produkcji

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża czas przerwy w produkcji w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni

Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volkswagen Poznań wydłuża okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia.  Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.Josef Baumert, Członek Zarządu marki VWN ds. produkcji i logistyki: „W przypadku lekkich samochodów dostawczych sytuacja rozwija się analogicznie do segmentu samochodów osobowych oraz zakładów produkujących komponenty. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą. W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie. Dla nas zawsze na pierwszym planie będzie stało zdrowie naszych pracowników.“

Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań „Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z 4 zakładów Volkswagen Poznań.”

W chwili obecnej trwają rozmowy z reprezentacją pracowników – Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

O Volkswagen Poznań
Volkswagen Poznań to dziś największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w 4 zakładach ponad 11 000 osób. Taśmy produkcyjne zakładów zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni opuszcza każdego dnia 1170 nowych samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE w tym także samochody elektryczne. W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych. Poza produkcją samochodów do Volkswagen Poznań należy także Odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych – głowic cylindrowych, obudów przekładni kierowniczych, elementów zawieszenia oraz obudów sprzęgła.  We wrześniu 2019 roku odlewnia rozpoczęła seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym, To pierwszy komponent z portfolio poznańskiej odlewni z przeznaczeniem do zabudowy w elektrycznym modelu VW ID.3.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site