Home / Aktualności / 15 pojazdów komunalnych Scania dla ENERIS

15 pojazdów komunalnych Scania dla ENERIS

Ekologiczna, niskoemisyjna flota napędzana częściowo silnikami na CNG to nowy nabytek wrocławskiego oddziału ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu kontenerów w ramach nowoczesnej gospodarki odpadami, głownie budowlanymi.

W ramach kontraktu firma ENERIS zakupiła pojazdy Scania P280B4x2NA  z zabudową bramową lub hakową oraz P410B6x2*4NA z zabudową hakową i hakową z żurawiem hydraulicznym. Na pojazdach zamontowano nadwozia wyprodukowane przez firmę HEWEA. Nowa flota została dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Każdy z pojazdów został wyposażony w dodatkowe oświetlenie robocze, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa podczas załadunku i rozładunku nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych czy w porze nocnej.

Przedsiębiorstwa komunalne potrzebują niezawodnych i bezpiecznych pojazdów, umożliwiających rzetelne wykonywanie powierzonych im zadań. Zbiórka odpadów w terenie zabudowanym często przebiega w intensywnym ruchu, co stanowi obciążenie dla kierowcy i załogi. Kabiny Scania zapewniają doskonałą widoczność, w ofercie firmy znajdują się także systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy.

Rozwijamy naszą flotę pojazdów inwestując w niezawodne i bezpieczne rozwiązania transportowe. Przykładamy też ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców. W praktyce w naszych działaniach szukamy możliwości budowania pozytywnego wpływu na otaczające środowisko i zmniejszania negatywnego wpływu na nie w każdym z elementów pracy operacyjnej. – komentuje Andrzej Filipowicz, dyrektor operacyjny ENERIS ECU.

Wykorzystanie pojazdów Scania napędzanych gazem pozwala na redukcję groźnych zanieczyszczeń pochodnych procesu spalania ropy tj. dwutlenku azotu oraz cząstek stałych w emitowanych spalinach. Pojazdy Scania napędzane CNG wpływają na podniesienie jakości powietrza w miastach również dzięki temu, że są dwukrotnie cichsze niż standardowe pojazdy wysokoprężne.

Miasta koncentrują się na ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Dostarczone firmie ENERIS niskoemisyjne pojazdy Scania pozwalają na redukcję zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla o 15% dla gazu naturalnego i 90% dla biogazu, w porównaniu do oleju napędowego – komentuje Piotr Korus, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Scania Polska S.A.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site