Home / Aktualności / Alexander Dennis dla Go-Ahead Group do Kornwalii

Alexander Dennis dla Go-Ahead Group do Kornwalii

92 nowe autobusy Alexander Dennis obsługują nowy transport Go-Ahead Group dla sieci autobusowej w Kornwalii

Alexander Dennis Limited („ADL”), spółka zależna NFI Group Inc. („NFI”), jeden z największych niezależnych światowych producentów autobusów, ogłosił że dostarczy 92 autobusy spółce zależnej Go-Ahead Group Go Cornwall Bus uruchamiającej nowe linie komunikacyjne. W wyjątkowo krótkim czasie dostarczono już 44 autobusy Enviro200, które początkowo działają według skróconego rozkładu jazdy podczas pandemii koronawirusa.

.Firma Go Cornwall Bus rozpoczęła usługi dla Transport for Cornwall w niedzielę 29 marca, niecałe trzy miesiące po zapowiedziach rady hrabstwa. W obliczu krótkiego okresu mobilizacji i znacznie większego zapotrzebowania na środki transportu operator zamówił od ADL 92 nowe autobusy.

Kolejnych 48 autobusów, w tym 17 dwupokładowych Enviro400, pojawi się w najbliższych miesiącach. Początkowo spodziewano się realizacji zamówienie do czerwca, ale ze względu na tymczasowe zawieszenie produkcji w brytyjskich zakładach ADL termin może się wydłużyć.

Martin Brailey, regionalny dyrektor sprzedaży ADL , komentuje: „Utworzenie nowej sieci Transport for Cornwall w niecałe trzy miesiące byłoby ogromnym zadaniem, ale Go Cornwall w pełni się sprostał wyzwaniu. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani na dostawcę autobusów, a nasza elastyczność i zdolność do spełniania wymagań klientów pozwoliły nam przygotować 44 z nich w ciągu kilku tygodni”.

Richard Stevens, dyrektor zarządzający Go Cornwall Bus i Plymouth Citybus mówi: „W przypadku krótkich ram czasowych kontraktu dwoma największymi zmartwieniami byłoby uzyskanie wystarczającej liczby kierowców i autobusów. Umowa na 92 ​​nowe autobusy złagodziła drugi problem,  który wymagał sporego wysiłku w przygotowanie nowej floty. Ograniczenia obsłudze linii komunikacyjnych spowodowane przez COVID-19 spowodowały, że nie musieliśmy korzystać z pożyczanych autobusów. Z niecierpliwością czekamy na drugą fazę, a Transport for Cornwall ma najnowszą flotę w kraju.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site