Home / Aktualności / WABCO i Sioen w walce z kradzieżami przyczep

WABCO i Sioen w walce z kradzieżami przyczep

WABCO i Sioen Industries wprowadzają innowacyjną technologię w celu zapobiegania kradzieżom przyczep

Wabco Holdings, łączy swą wiedzę z firmą Sioen Idustries, w celu zwalczania rosnącego problemu kradzieży ładunków z przyczep z pomocą rozwiązania o nazwie „Detector” (Wykrywacz).

Kradzieże ładunków są problemem rosnącym co potwierdza raport BSI Supply Chain Services and Solutions, ujawniający, że 86% przypadków kradzieży samochodów w Europie ma związek z ładunkiem. Oprócz zakłócenia łańcucha dostaw, kradzież ładunku często powoduje uszkodzenia przyczep i samochodów, przestoje i zwiększone opłaty ubezpieczeniowe.

Zaangażowana w „ochronę poprzez innowacje” – firma Sioen – zmodernizowała technologię Dynatex PROTECTOR, aby stworzyć inteligentną, wielowarstwową plandekę wyposażoną w warstwy przewodzące, które można przymocować do drzwi i boków przyczepy. WABCO będzie wspierać tę technologię za pomocą zaawansowanego rozwiązania do zarządzania flotą (FMS), Alarm zostanie aktywowany automatycznie, jeśli plandeka zostanie naruszona. Kierowcy są powiadamiani za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również wysyłany do biura floty w czasie rzeczywistym poprzez rozwiązanie firmy WABCO.

W połączeniu z zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym zamkiem do drzwi firmy WABCO, umożliwiającym zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty mogą dodatkowo zwiększyć możliwości kontrolowania potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym.

Detector to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które zostało przetestowane w terenie przez szereg wiodących flot. Dotyczy to między innymi belgijskiego przedsiębiorstwa Soncotra, które jako pierwsze zastosowało nową, zaawansowaną technologię w swojej flocie przyczep. Soncotra zarządza rocznie ponad 15 tys. ładunków całopojazdowych i drobnicowych w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach, w krajach WNP i na Bliskim Wschodzie.

„Ponieważ połowa naszej floty naczep składa się z naczep skrzyniowych, potrzeba naszych klientów, aby dostarczyć ładunek zgodnie z ich oczekiwaniami, jest dla nas kluczowym priorytetem” – wyjaśnia Isabelle Lamaire, CEO firmy Soncotra. „Nasza flota jest już wyposażona w zaawansowaną telematykę WABCO, więc dodanie do niej wzmocnionej i połączonej plandeki do naczep kurtynowych umożliwia nam znaczne zwiększenie bezpieczeństwa ładunków naszych klientów.”

„Cieszę się, że mogę połączyć siły z WABCO w celu opracowania tego innowacyjnego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, które pozwoli flotom na podniesienie bezpieczeństwa ładunków swoich klientów na wyższy poziom” – powiedział Frederik Vroman, Manager ds. sprzedaży i rozwoju działalności w Sioen. „Od ponad 15 lat angażujemy się w ochronę naczep przed kradzieżą ładunku i jest to kolejny ważny krok w realizacji tego zobowiązania.”

„Opierając się na wiodącej technologii plandek Sioen i zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych WABCO, wspólnie tworzymy nową generację rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa flot pojazdów użytkowych, stawiając czoła jednemu z największych wyzwań w branży” – dodał Peter Bal, WABCO Business Leader Fleet Solutions EMEA. „W związku z tym, że stale rozwijamy naszą ofertę rozwiązań połączonych, aby sprostać wymaganiom przewoźników w zakresie odchudzonej, bardziej ekologicznej i bezpiecznej działalności, takie kluczowe partnerstwa umożliwią branży lepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje cyfryzacja.”

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site