Home / Aktualności / Grupa Wielton w Wielkiej Brytanii wznawia produkcję

Grupa Wielton w Wielkiej Brytanii wznawia produkcję

Dokładnie po miesiącu przestoju Lawrence David, Grupa Wielton podjęła decyzję o stopniowym wznowieniu produkcji w swojej spółce z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Począwszy od 27 kwietnia br. brytyjska spółka, podobnie jak francuski Fruehauf, rozpocznie proces wznawiania produkcji. Podczas uruchomienia zakładu oraz produkcji zostaną zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa.

Powolne wypłaszczenie krzywej liczby zachorowań na koronawirusa Covid-19 w Europie pozwoliło Grupie Wielton podjąć decyzję o wznowieniu działalności zakładu produkcyjnego Lawrence David w Wielkiej Brytanii. Brytyjska spółka jest kolejnym zakładem produkcyjnym po Fruehauf we Francji, który stopniowo będzie wznawiał produkcję.

Proces wznowienia produkcji wynika z dostosowania organizacji pracy kadry do wymogów sanitarnych, w tym m.in. obowiązku zachowania odpowiednich dystansów pomiędzy pracownikami oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku spółki Fruehauf, przywracanie mocy produkcyjnych Lawrence David będzie następowało poprzez uruchamianie pracy na kolejnych zmianach.

Na początku tygodnia informowaliśmy o stopniowym wznowieniu produkcji przez Fruehauf. Dzisiaj podjęliśmy decyzję o uruchomieniu zakładu produkcyjnego w Wielkiej Brytanii. Zważywszy na poziom portfela zamówień Lawrence David jest to również dobra informacja dla wieluńskiego zakładu, który dostarcza podwozia do naszej brytyjskiej spółki. Jeśli okoliczności będą sprzyjające to wkrótce będą warunki do wznowienia produkcji w Polsce.
– powiedział Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.

Brytyjska spółka wchodząca w skład Grupy Wielton czasowo wstrzymała produkcję 27 marca br. Decyzja podyktowana była troską o zdrowie pracowników spółki, a także postępującą absencją w zakładzie produkcyjnym (spowodowaną w szczególności licznymi obowiązkowymi kwarantanny), co przekładało się na zakłócenie w łańcuchu dostaw.

Wcześniej Grupa Wielton poinformowała o stopniowym wznowieniu produkcji przez spółkę Fruehauf, która jest kontrolowana przez polskiego producenta naczep i przyczep.

 

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site