Home / Aktualności / Pierwsza ciężarówka DAF ponownie schodzi z linii produkcyjnej

Pierwsza ciężarówka DAF ponownie schodzi z linii produkcyjnej

Zakłady produkcyjne DAF w Eindhoven (w Holandii), Westerlo (w Belgii) i Leyland (w Wielkiej Brytanii) z powodzeniem wznowiły produkcję. W ciągu minionych czterech tygodni zakłady wprowadziły nowe środki w zakresie higieny i zachowania bezpiecznego dystansu. „Jestem dumny z kreatywności i zaangażowania, którym wykazali się nasi pracownicy. Znowu możemy dostarczać naszym klientom najlepsze ciężarówki na rynku”, powiedział prezes DAF Harry Wolters.

W fabrykach DAF w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii setki stanowisk pracy zostało poddanych ocenie i dostosowanych do nowej sytuacji. Zmieniono podział zadań,  zmodyfikowano trasy poruszania się i dostosowano harmonogramy. Wdrożono środki, które umożliwią pracownikom zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m i szeroko udostępniono środki czystości. Profilaktycznie pracownicy produkcyjni będą też nosić maski.

„W tej chwili mniej martwimy się o wielkość produkcji”, powiedział Harry Wolters. „Naszym priorytetem numer jeden jest teraz bezpieczeństwo pracowników DAF i Leyland Trucks. Dlatego poziom produkcji jest nadal stosunkowo niski. Będziemy zwiększać produkcję tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne. Cieszymy się, że znowu możemy dostarczać naszym klientom ciężarówki, bo transport odgrywa kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu społeczeństwa”.

Z tego powodu przez ostatnich kilka tygodni DAF wraz z liczną i gęsto rozmieszczoną siecią dealerów, zintensyfikował działania w zakresie świadczenia usług obsługi pojazdów i sprzedaży części zamiennych dla swoich klientów. Dla przykładu – serwisy DAF pozostały otwarte dla klientów a infolinia jest teraz czynna przez całą dobę. I tak oczywiście będzie nadal. „Usługi to część naszego DNA, zawsze będziemy na miejscu dla naszych klientów”, powiedział Harry Wolters. „Wszyscy pracownicy DAF rozumieją, że bez transportu większość gałęzi gospodarki przestała by funkcjonować.”

 


Produkcja ciężarówek DAF została wznowiona. W ciągu minionych czterech tygodni fabryki wprowadziły nowe środki w dziedzinie higieny i zachowania bezpiecznego dystansu.
Profilaktycznie pracownicy produkcyjni noszą też maski.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site