Home / Aktualności / Rekord FPT w Chinach

Rekord FPT w Chinach

Pandemia COVID-19 nadal dotyka społeczeństwa na całym świecie.

FPT Industrial, globalna marka układów napędowych CNH Industrial, starała się złagodzić te skutki w całej swojej sieci produkcyjnej i handlowej, przestrzegając zdrowia i przepisy bezpieczeństwa określone na różnych rynkach międzynarodowych, na których działa.

W tym trudnym momencie zaczęły się pozytywne oznaki ożywienia w Chinach, które jako pierwszy naród przebrnął przez pandemię. Globalni gracze zdobywają zaufanie stopniowo uruchamiając stanowiska pracy w swoich zakładach oraz przyczyniając się do rozwoju przemysłu i osiągania wyników biznesowych w poszczególnych krajach. Taka proces można zaobserwować w Chongqing w Chinach, gdzie funkcjonuje fabryka silników SFH, FPT Industrial Joint venture.

W lutym, po kilku tygodniach przestoju z powodu wybuchu wirusa COVID-19 zakład wznowił produkcję, wprowadzając szeroko zakrojone środki w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Zgodnie ze starannie zaprojektowanym planem uruchomiono go ze zmniejszoną wydajnością, stopniowo wracając do pełnego wydajności. SFH dzięki zwiększonemu popytowi na chińskim rynku ciężarówek odnotowała w kwietniu wysoki miesięczny rekord produkcji silników Cursor. Oznaczało to 6% wzrost w porównaniu do poprzedniego rekordu osiągniętego w 2018 r., kiedy produkcja ciężarówek w Chinach osiągnęła szczytowy wymiar..

SFH na czterech liniach technologicznych wytwarza głowice oraz cylindry. Na dwóch liniach odbywa się montaż silników. Zakład działa 24 godziny na dobę z dodatkowymi zmianami, aby zagwarantować dostawy dla swoich klientów, w tym spółce SIH, która jest wspólnym przedsięwzięciem z CNH Industrial w zakresie produkcji ciężkich samochodów ciężarowych w Chongqing.

SFH założony w 2007 r. przez FPT Industrial we współpracy z SAIC Motor i Chongqing Machine jest jednym z największych producentów silników w Chinach i pionierem w branży zaawansowanych technicznie niskoemisyjnych silników przemysłowych. Spółka zatrudnia około 700 pracowników produkując serie silników Cursor do ciężkich pojazdów użytkowych i sprzętu budowlanego, – a także do wytwarzania energii i zastosowań morskich. Zakład eksportuje część produkcji na rynki całego świata, produkuje silniki spełniające normy V i Euro VI.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site