Home / Aktualności / Muzeum Mercedes-Benz ponownie otwarte
Mercedes-Benz Museum, Stuttgart. Außenansicht mit Ausschnitt der Fassade. Mercedes-Benz Museum, Stuttgart. Exterior view with a section of the façade.

Muzeum Mercedes-Benz ponownie otwarte

Po ponownym otwarciu muzeum funkcjonuje zgodnie z oficjalnie wymaganymi zasadami higieny. Obejmują one środki takie jak utrzymanie minimalnej odległości co najmniej 1,5 metra pomiędzy osobami znajdującymi na terenie obiektu, zasady zachowania w obliczu kichania i kaszlu oraz ograniczenia dotyczące liczby odwiedzających. Ponadto podczas wizyty w muzeum należy obowiązkowo nosić maseczki na twarz (dotyczy to również dzieci w wieku od szóstego roku życia).

„Bardzo się cieszę, że wreszcie możemy ponownie otworzyć nasze muzeum. Po długim okresie obowiązywania ograniczeń zwiedzający znów będą mogli odbywać weekendowe wycieczki do muzeum. Niestety niedozwolone są jeszcze wizyty gości międzynarodowych, klas szkolnych i grup podróżników, którzy zwykle odwiedzają nas w ciągu tygodnia. Z tego względu koncentrujemy się na okresie od piątku do niedzieli. Spodziewamy się głównie lokalnych gości” – powiedziała Monja Büdke, dyrektor Muzeum Mercedes-Benz.

Zamknięcie muzeum stanowiło środek zapobiegawczy przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W ten sposób obiekt zastosował się do wymogów rozporządzenia władz kraju związkowego Badenia-Wirtembergia w sprawie środków ochrony przed infekcją w walce przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 (rozporządzenie w sprawie koronawirusa – CoronaVO) z dnia 17 marca 2020 r. (źródło).

Mzeum Mercedes-Benz dysponuje ponad 160 pojazdami i łącznie, na powierzchni około 16 500 metrów kwadratowych, prezentuje ponad 1500 eksponatów. Wystawa stała przedstawia historię i dzieje mobilności na dziewięciu poziomach – od wynalezienia samochodu w 1886 r. aż do przyszłości. Specjalna ekspozycja zatytułowana „Historie G – 40 lat Klasy G” została przedłużona i będzie otwarta do końca września 2020 r.

Check Also

Samodzielne testy na obecność Covid-19

Począwszy od 1 września br., każdy chętny pracownik Volkswagen Poznań ma możliwość samodzielnego przetestowania się …