Home / Aktualności / Problemy nie tylko z wagą

Problemy nie tylko z wagą

Przewóz ładunku bez właściwego zezwolenia, transport piasku bez zabezpieczenia, brak aktualnego przeglądu i zbyt duża masa. To nieprawidłowości wykryte przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego podczas jednodniowej akcji ważenia pojazdów.

Choć działania łódzkich inspektorów nakierowane były na weryfikację masy, kontrole nie ograniczały się tylko do sprawdzenia wagi. W efekcie wykryto sporo nieprawidłowości.

Wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika zakończyła się kontrola ciężkiego pojazdu, którym przewożono elementy dźwigu wykorzystywanego przy budowie autostrady. Kierowca nie miał wymaganego zezwolenia. W tym przypadku konieczny był dokument uprawniający do przewozu tzw. ładunku podzielnego. Pojazd ważył także o 6 ton za dużo, a elementy dźwigu przewożono bez obowiązkowego w tego typu transportach pilotażu.

Za dużo ważyła także ciężarówka czteroosiowa skontrolowana przez ITD z Łodzi. W tym przypadku przekroczono nie tylko normy dot. dopuszczalnej masy całkowitej (o 4%), ale też normy nacisku na osie (o 11%). Problemy z wagą miało także sześć poddanych kontroli busów. Jeden z pojazdów nie miał ponadto wymaganego przeglądu – inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny. Zatrzymano także ciężarówkę, którą przewożono piasek bez plandeki zabezpieczającej przed wysypywaniem się na drogę – prowadzącego ukarano mandatem. Takie same kary otrzymali kierowcy przeciążonych pojazdów. Łącznie podczas tej akcji inspektorzy wystawili 9 mandatów karnych.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …