Home / Aktualności / Thermo King i BPW ogłaszają współpracę

Thermo King i BPW ogłaszają współpracę

Thermo King i BPW połączyły doświadczenie badawczo-rozwojowe, aby stworzyć nowe źródło energii do zasilania naczep chłodniczych. Od jesieni 2019 r. obie firmy pracują nad stworzeniem przyjaznego środowisku zrównoważonego źródła energii dla naczep chłodniczych, które przyniesie firmom transportowym na istotne zmniejszenie kosztów działalności.

Oba przedsiębiorstwa osiągnęły porozumienie i trwają w przekonaniu, że stały postęp pozwoli niebawem na wprowadzenie niezawodnego i wydajnego rozwiązania, czyniąc bezemisyjny naczepowy transport chłodniczy rzeczywistością. Postępy w rozwoju produktu w ramach współpracy będą komunikowane w ciągu najbliższych miesięcy, a pod koniec roku zostanie zorganizowany pokaz przedpremierowy.

„Od dziesięcioleci Thermo King uważa za swój obowiązek przewodzenie branży transportu chłodniczego oraz dostarczanie rozwiązań, których klienci od nas oczekują”, mówi Francesco Incalza, prezes firmy Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. „Jesteśmy liderami w zakresie elektryfikacji, posiadamy największą gamę bezemisyjnych i niskoemisyjnych rozwiązań dla wszystkich segmentów rynku. Nasi klienci cenią nas za zaangażowanie w stały rozwój branży. Współpraca z BPW doskonale odzwierciedla to podejście i przybliża nam perspektywę osiągnięcia celów w zakresie zrównoważonej energii na rok 2030 oraz eliminacji emisji spalin, CO2 i hałasu w naszej branży”.

Thore Bakker, dyrektor generalny Trailer Solutions & Mobility Services w BPW, dodaje „W czasach zmian klimatycznych i nowych regulacji dotyczących przemieszczania się wewnątrz miast, branża transportowa bardziej niż kiedykolwiek staje przed wyzwaniem odkrywania nowych sposobów prowadzenia działalności w sposób ekonomiczny, i ekologiczny. BPW wraz z Thermo King zajmuje się bieżącymi problemami związanymi z transportem chłodniczm, ponieważ chłodnie są nadal zasilane własnymi silnikami diesel’a. Łącząc kompetencje jako liderzy technologii w zakresie tworzenia rozwiązań dla transportu towarów, możemy opracowywać systemy kontroli temperatury w sposób przyjazny dla środowiska dzięki nowoczesnym sposobom zasilania naczep. Nasza współpraca będzie pośrednio pozytywnie wpływać na Całkowity Koszt Posiadania firm transportowych w całym łańcuchu dostaw”.

Thermo King i BPW stale inwestują w tworzenie i rozwój technologii dla zróważonej wydajności transportu, udowadniając, jak korzyści dla klimatu i obniżenie kosztów związane są z nowoczesnymi technologiami w transporcie.

Thermo King to strategiczna marka Trane Technologies – firmy wyspecjalizowanej w dziedzinie innowacji klimatycznych, odkrywającej nowe przyszłościowe rozwiązania dla transportu wymagającego ogrzewania, chłodzenia czy zamrażania. Współpraca z firmą BPW zbiega się z dążeniami Trane Technologies w zakresie zrównoważonych rozwiązań na rok 2030, a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla wydzielanego przez pojazdy klientów o jedną gigatonę, co stanowi równowartość rocznych emisji Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

Firma BPW angażuje się w ochronę klimatu od wielu lat i stosuje zintegrowaną strategię innowacji w celu osiągnięcia zrównoważonych korzyści w zakresie wydajności produktu pod kątem klimatu, środowiska, ludzi i natury. Firma dokumentuje swoje postępy zgodnie z wytycznymi programu ONZ „Global Compact” – globalnej inicjatywie na rzecz odpowiedzialnego ładu gospodarczego, którą wspierała w 2016 r. Firma BPW dąży też do osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Thore Bakker (BPW), Dr. Markus Kliffken (BPW), Francesco Incalza (Thermo King), Bernd Lipp (Thermo King).
Zdjęcie zostało wykonane przed pandemia koronawirusa COVID-19.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …