Home / Aktualności / Thermo King wprowadza na rynek agregat Advancer

Thermo King wprowadza na rynek agregat Advancer

Innowacja w dziedzinie rozwiązań chłodniczych dla naczep.

Dzięki w pełni regulowanemu wydmuchowi powietrza z parownika, niezrównanej wydajności pod względem zużycia paliwa oraz znacznemu obniżeniu kosztów eksploatacji Advancer stanowi przyszłość rozwiązań chłodniczych dla naczep.

Firma thermo King zapowiedziała dziś przełomowy agregat chłodniczy Advancer rewolucjonizujący rozwiązania przeznaczone dla naczep chłodniczych. Dostępne są trzy różne modele agregatów A-Series Advancer: A-360, A-400 i A-500. Cechuje je całkowicie nowa konstrukcja wyznaczająca zupełnie nowy standard pod względem parametrów technicznych, kontroli temperatury i zdalnej łączności floty.

„Firma Thermo King rozumie, że z pozycją lidera wiąże się odpowiedzialność za rozwój technologii i możliwości w zakresie transportu chłodniczego. Jako pionierzy w branży z ponad 80-letnią tradycją wprowadzamy innowacyjne rozwiązania spełniające potrzeby klientów, nierzadko z nadwyżką, poprawiające sprawność energetyczną i ograniczające oddziaływanie naszych produktów na środowisko” – mówi Francesco Incalza, prezes firmy Thermo King Europe, Middle East and Africa. „Dziś to właśnie Advancer otwiera kolejny ważny rozdział w naszej historii. Wprowadzając tę całkowicie przeprojektowaną platformę dla naczep, rzucamy wyzwanie ograniczeniom występującym w naszej branży. Tak widzimy przyszłość rozwiązań chłodniczych do naczep – taka przyszłość stoi dziś otworem przed naszymi klientami.

Advancer powstał dzięki dążeniu do wykroczenia poza stopniowe udoskonalenia i stworzenia agregatu chłodniczego do naczep wyróżniającego się innowacjami dotychczas niespotykanymi na rynku. Odpowiedzią są niezrównane parametry urządzeń A-Series, w tym przełomowe rozwiązania w zakresie kontroli temperatury, doskonałe zabezpieczenie ładunku i niezrównana wydajność pod względem zużycia paliwa. Wszystkie te atuty zapewniają większą niezawodność eksploatacyjną, pomagając klientom osiągnąć znaczne wydłużenie czasu bezawaryjnego działania floty i obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

„Projektując model Advancer wróciliśmy do deski kreślarskiej i zapytaliśmy siebie, jak będzie wyglądała przyszłość” — mówi David O’Gorman starszy rangą kierownik produktu Thermo King. „Zapytaliśmy klientów, czego potrzebują, by lepiej funkcjonować jako firma, zdobywać więcej umów oraz obniżać koszty eksploatacji. Na tej podstawie stworzyliśmy przełomowe rozwiązanie, które ma być odpowiedzią na ich oczekiwania”.

Próby eksploatacyjne agregatów w rzeczywistych warunkach i badania porównawcze w zestawieniu z naszymi wcześniejszymi modelami i flagowymi urządzeniami innych firm wykazały, że w porównaniu do średniej rynkowej agregaty Advancer zapewniają nawet o 40 procent szybsze obniżanie temperatury i do 30 procent lepszą wydajność pod względem zużycia paliwa.

„Nasze agregaty poddawane próbom terenowym przejechały ponad milion kilometrów w różnych strefach klimatycznych i przepracowały dziesiątki tysięcy godzin w trybach z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym” — dodaje O’Gorman.  „Przejeżdżały pustynie, pracowały na dużych wysokościach, przepływały na promach morza, a na platformach kolejowych funkcjonowały w trybie intermodalnym. W testach agregaty Advancer wykazały się bezproblemowym działaniem”.

Uważnie zapoznaliśmy się ze szczegółowymi informacjami na temat oczekiwań klientów, które udało nam się zebrać, i to wiedza o nich stanowiła szkielet nowej konstrukcji, bazę całego projektu. Dopełnieniem zaś stały się dekady doświadczenia i wiedzy firmy Thermo King. Dzięki temu Advancer ma wyjątkowe funkcje, które są odpowiedzią na szeroką gamę wyzwań eksploatacyjnych i finansowych, w tym:

  • w pełni regulowany wydmuch powietrza z parownika, który można dostosowywać do poszczególnych przejazdów i ładunków, niezależny od prędkości obrotowej silnika diesla agregatu;
  • niezrównana wydajność pracy na zasilaniu elektrycznym i w zakresie zużycia paliwa obniżająca ślad CO2 oraz silniki o emisji o 50 procent niższej niż maksimum dozwolone przez najnowszą normę NRMM Stage V;
  • elektroniczne sterowanie prędkością obrotową silnika w agregatach A-400 i A-500, dzięki któremu są pierwszymi na rynku agregatami zapewniającymi pełną transparentność w zakresie poziomów paliwa i jego zużycia; dane zużycia paliwa będą rejestrowane, wyświetlane i udostępniane zdalnie za pośrednictwem telematyki;
  • niższe koszty konserwacji i serwis łatwiejszy w porównaniu z poprzednikiem dzięki czujnikom zapewniającym lepszy wgląd w stan silnika, ilość paliwa, naładowanie akumulatora oraz parametry innych kluczowych zespołów;
  • gotowe na przyszłe wyzwania niezależne od zasilania możliwości, które mogą z łatwością korzystać z wysokoprężnych, generatorów wbudowanych w osie lub sieciowych źródeł zasilania;
  • inteligentne zarządzanie flotą w standardzie — Advancer jest pierwszym w historii agregatem oferującym w cenie zakupy 2 lata pełnej łączności telematycznej.

Agregaty Advancer są produkowane w zakładzie w Galway w Irlandii, który nie wytwarza odpadów wywożonych na składowiska. Nowo zaprojektowane najnowocześniejsze linie produkcyjne zużywają o 60% mniej energii niż w przypadku poprzednich produktów Thermo King dla naczep chłodniczych.

Next Prev
 
 
 
Next Prev

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site