Home / Aktualności / Szkolenia kierowców Scania dostępne w formie online

Szkolenia kierowców Scania dostępne w formie online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń. Szkolenia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów Scania i mają na celu utrwalenie umiejętności ekonomicznej jazdy, podniesienie bezpieczeństwa na drodze oraz obniżenie poziomu stresu kierowcy.

Program szkoleń online Scania został przygotowany w odpowiedzi na wyzwania związane z wyjątkową sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy wynikającą z pandemii koronawirusa. Zdalna forma szkoleń jest obecnie bardziej dostępna i bardziej komfortowa dla kierowców. Zmiana zachowania za kierownicą to proces. Dzięki naszym szkoleniom online zachęcamy i wspieramy kierowców do zmiany złych nawyków podczas jazdy. Po szkoleniu jego uczestnicy są w stanie uzyskać natychmiastowy efekt w postaci obniżonego zużycia paliwa. W długotrwałej perspektywie zużycie elementów eksploatacyjnych pojazdów floty jest mniejsze, a tym samym maleje liczba przestojów i koszty operacyjne – komentuje Leszek Czapski, dyrektor działu wsparcia sprzedaży usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska S.A.

Szkolenia składają się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W ramach szkolenia teoretycznego uczestnik dostaje pakiet usystematyzowanej wiedzy z zakresu ekonomicznej jazdy i obsługi pojazdu. Z kolei część praktyczna, to indywidualna praca z kierowcą nad wypracowaniem prawidłowych nawyków na podstawie analizy jego zachowań na drodze, z wykorzystaniem danych z systemu FMS.

Trenerzy Scania analizują, jak kierowca stosuje techniki hamowania silnikiem, jazdy na biegu jałowym i przyspieszania, a następnie proponują rozwiązania wspomagające zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu oraz zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin. Oferta szkoleń online Scania dla kierowców jest dopasowywana do indywidualnych wymagań firmy transportowej.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …