Home / Aktualności / AEBS-3 do ciężarówek DAF serii LF, CF i XF

AEBS-3 do ciężarówek DAF serii LF, CF i XF

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów w ruchu drogowym, firma DAF Trucks wprowadza ulepszony układ AEBS-3 dla całej gamy modeli LF, CF i XF. Ten zaawansowany awaryjny układ hamulcowy trzeciej generacji może zapewnić w pełni niezależne hamowanie awaryjne, pomagając uniknąć kolizji zarówno z pojazdami nieporuszającymi się, jak i jadącymi z prędkością do 80 km/h. Wysokiej klasy układ bezpieczeństwa jest oferowany w połączeniu z tempomatem adaptacyjnym (ACC) oraz systemem ostrzegającym przed kolizją (FCW).
W przypadku nowej generacji układu AEBS pojazdy ciężarowe DAF wykorzystują podwójny radar o wysokiej precyzji z 16 antenami (poprzednio było to 7 anten) do wykrywania obiektów w dużej i małej odległości. Układ jest wyposażony w najlepszy w swojej klasie czujnik dalekiego zasięgu o największej odległości wykrywania w branży — do 250 m (poprzednio 200 m). Umożliwia to wcześniejsze rozpoznanie potencjalnie krytycznych sytuacji. Niezrównany, wynoszący 120 stopni (poprzednio 50 stopni), kąt widzenia w bliskim zakresie pozwala na wcześniejsze przewidywanie sytuacji zajechania drogi nawet w trudnych warunkach pogodowych i w sytuacjach o słabej widoczności, takich jak mgła czy jazda pod słońce.
Układ AEBS współpracuje z układami sterowania hamowaniem i stabilnością pojazdu. Za pomocą ostrzeżeń dźwiękowych i wizualnych oraz pulsowania pedału hamulca układ sygnalizuje kierowcy konieczność zareagowania na potencjalną kolizję. Jeżeli kierowca nie zareaguje, pojazd ciężarowy automatycznie rozpoczyna hamowanie awaryjne, aby uniknąć uderzenia w przeszkodę lub ograniczyć jego skutki.
Układ AEBS-3 może zapewnić w pełni autonomiczne hamowanie awaryjne, pomagając uniknąć kolizji zarówno z pojazdami nieporuszającymi się, jak i jadącymi z prędkością do 80 km/h. W rezultacie nowy układ AEBS-3 firmy DAF automatycznie zmniejsza w największym możliwym stopniu prędkość uderzenia w nieruchomy lub poruszający się obiekt znajdujący się przed pojazdem, jeśli kierowca nie zauważy niebezpiecznej sytuacji.
Układ AEBS-3 stanowi standardowe wyposażenie wszystkich pojazdów ciężarowych DAF serii LF, CF i XF. Wprowadzenie zaawansowanej technologii AEBS-3 to kolejny przykład, że firma DAF Trucks zapewnia Pure Excellence (najwyższy stopień doskonałości) również w zakresie bezpieczeństwa

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site