Home / Aktualności / Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej.

Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej.

10 lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowej części warsztatowej w serwisie Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego. W nowej hali o powierzchni 350 m2 (całość 1 000 m²) zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie, w Olchowej, działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.

Spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997, w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r., firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w  podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi posprzedażnej zarząd spółki Eurocomplex Trucks podjął decyzję o dalszym rozwoju i w 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa, który zapewnił szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę samochodów ciężarowych marki Volvo.

Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.

Decyzja o rozbudowie serwisu była zdecydowanie przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tu 12 mechaników – o 50% więcej niż dwa i pół roku temu. „Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników aby ten obiekt biznesowo miał sens.” – mówi Krzysztof Bąbka, Prezes Eurocomplex Trucks i dodaje – „Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami. Najistotniejsze jest to, czego się nie da zapisać – to są relacje z Klientami, to jest załoga, bo mamy najlepszy team i to zarówno handlowy, jak i serwisowy.”

Czas na nową halę serwisową

Eurocomplex Trucks to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dealerów zarówno w organizacji Renault Trucks, jak i Volvo Trucks. Mimo trudnych czasów związanych z pandemią koronawirusa na inauguracji nowej hali warsztatowej serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej pojawiło się wielu znamienitych gości. Byli najważniejsi menedżerowie spółki Eurocomplex Trucks na czele z Krzysztofem Bąbką, prezesem spółki, a także przedstawiciele importerów – wśród nich dyrektorzy zarządzający Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska czyli Małgorzata Kulis oraz Philippe Gorjux. Zaszczytne miejsce wśród gości przypadało oczywiście Klientom obu marek. W otwarciu nowej hali uczestniczyli m.in. Mariusz i Katarzyna Lis z firmy DOM-TRANS jeżdżącej ciężarówkami Renault Trucks oraz Grzegorz Charchut z firmy AG TRANS, w której flocie dominują z kolei samochody ciężarowe Volvo Trucks.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …