Home / Bez kategorii / Hybrydowe agregaty chłodnicze

Hybrydowe agregaty chłodnicze

Systemy chłodnicze serii T- i UT Hybrid marki Thermo King płynnie przełączają się pomiędzy pracą z użyciem silnika wysokoprężnego i zasilania elektrycznego, umożliwiając pracę w centrach miast, na osiedlach mieszkaniowych i w strefach niskiej emisji spalin z wyłączonym silnikiem wysokoprężnym agregatu.

Firma Greggs, czyli wiodący na terenie Wielkiej Brytanii detaliczny sprzedawca produktów piekarniczych do szybkiego spożycia, dysponujący siecią ponad 2000 sklepów na terenie kraju i obsługujący ponad sześć milionów klientów tygodniowo, to jeden z pierwszych w Europie klientów odczuwających korzyści płynące z użycia nowych hybrydowych systemów chłodniczych. Trzy nowe ciężarówki wyposażone w systemy Thermo King Hybrid przyczynią się do ograniczenia wpływu na środowisko i obniżą koszty operacyjne transportu ciężarowego firmy w centrum Londynu.

„Agregaty firmy Thermo King używamy już od wielu lat. Urządzenia tej firmy zapewniają elastyczność i wydajność w ramach naszej działalności, a ponadto zawsze możemy liczyć na sieć serwisów i dealerów firmy Thermo King zapewniających pomoc”, powiedział Richard Penna, kierownik grupy Greggs do spraw logistyki. „Mamy dużą świadomość znaczenia ekologiczności naszych działań związanych z transportem. Bardzo ważne jest dla nas prowadzenie działalności w centrach miast z zachowaniem możliwie najniższego natężenia hałasu i emisji spalin. Współpraca z firmą Thermo King i wyposażenie naszych ciężarówek w jej nowe systemy, które z łatwością można przełączać z pracy z użyciem silnika wysokoprężnego na tryb elektryczny, ograniczając natężenie dźwięku i eliminując emisję spalin, była dla nas naturalnym wyborem. Oczekujemy ponadto korzyści w postaci ograniczenia dziennego zużycia paliwa.”

„Technologię Thermo King Hybrid zaprojektowano tak, aby pomagała przedsiębiorstwom transportowym i dostawczym zabezpieczyć pracę w warunkach chłodniczych oraz inwestycję pod kątem przyszłości. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwa wyprzedzają wymogi prawne, kontrolują całkowity koszt eksploatacji i osiągają ważne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”, powiedział Colm O’Grady, menedżer ds. produktu firmy Thermo King. „Thermo King była pierwszą firmą oferującą klientom europejskim hybrydowe systemy chłodnicze do naczep. Obecnie nasi klienci realizujący transport ciężarowy mogą również korzystać z tego czystszego i zelektryfikowanego transportu chłodniczego, dzięki któremu dystrybucja na terenie miast jest bardziej elastyczna i zrównoważona.”

Nowe hybrydowe, jedno- i wielotemperaturowe rozwiązanie dla pojazdów ciężarowych wykorzystuje alternator Frigoblock i technologię napędu przy użyciu falownika. Montowane z przodu pojazdu rozwiązanie chłodnicze serii T Hybrid i podwieszane rozwiązania UT Hybrid automatycznie przełączają się pomiędzy napędem elektrycznym i silnikiem wysokoprężnym w razie potrzeby lub zgodnie z wymaganiami. Umożliwia to firmom transportowym realizację swoich działań w centrach miast, w dzielnicach mieszkalnych i strefach niskiej emisji z wyłączonym silnikiem wysokoprężnym agregatu.

System został również bardzo dobrze przyjęty przez kierowców, głównie ze względu na łatwe i płynne przejście z jednej technologii na drugą. Kierowca musi tylko wyjeżdżając z bazy odpowiednio nastawić urządzenie, aby system bezproblemowo przełączał się między trybem elektrycznym a silnikiem wysokoprężnym w zależności od potrzeb agregatu.

Next Prev
 
 
Next Prev

Check Also

Volvo Trucks – koncepcyjne elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności

Jak można zmniejszyć wpływ transportu ciężkich towarów na klimat i środowisko, skoro zapotrzebowanie na przewozy …