Home / Aktualności / Branża autobusowa traci „ikonę”

Branża autobusowa traci „ikonę”

Doug Jack, powszechnie szanowany konsultant branży autobusowej i autokarowej, zmarł w wieku 78 lat. Zmarł we wczesnych godzinach rannych 2 września po krótkiej chorobie.

Pasja Douga do branży autobusowej i autokarowej zaczęła się w młodym wieku i towarzyszyła mu przez całe życie. Był znaną twarzą na wystawach autobusów i autokarów na całym świecie, a jego wiedza była przez wielu uważana za bezkonkurencyjną. Gdy wieść o jego śmierci rozeszła się, w internetowych trybutach powracało jedno słowo – „ikona”.

Po ukończeniu Uniwersytetu w Edynburgu na wydziale prawa szkockiego, dołączył do Leyland Motors w 1966 roku. Po praktycznym przeszkoleniu w hali produkcyjnej w różnych działach, został radcą prawnym brytyjskiego Leyland Truck & Bus Division przy jego utworzeniu w 1968 roku oraz sekretarzem firmy w 1971. Entuzjastyczny podróżnik, w 1975 został kierownikiem sprzedaży eksportowej.

Doug pełnił tak funkcję dyrektorem ds. marketingu sprzedaży w Duple Coach Builders, gdzie przedstawił bardziej nowoczesną gamę produktów. Jako dyrektor zarządzający Salvadora Caetano (Wielka Brytania) założył później filię portugalskiego producenta nadwozi w Wielkiej Brytanii.

Zdobywając szerokie i niemal unikalne doświadczenie w branży autobusowej i autokarowej, Doug dostrzegł potrzebę specjalistycznego doradztwa, aby doradzać i pomagać przemysłowi produkcyjnemu. Transport Resources International (TRI) powstała w 1986 roku.

Doug pozostawili jego dwaj synowie, Robert (dziennikarz transportowy i wydawca) oraz James (biznes międzynarodowy).

Pogrzeb odbędzie się w Northampton w środę 23 września. Osoby zamierzające wziąć udział w pogrzebie osobiście lub online, proszone są o kontakt z Robertem Jackiem pod adresem: robert.jack@passengertransport.co.uk.

Rodzina zmarłego prosi, żeby zamiast kwiatów przekazać darowiznę upamiętniająca Douga na rzecz Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (ICRC).

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site