Home / Aktualności / Branża autobusowa traci „ikonę”

Branża autobusowa traci „ikonę”

Doug Jack, powszechnie szanowany konsultant branży autobusowej i autokarowej, zmarł w wieku 78 lat. Zmarł we wczesnych godzinach rannych 2 września po krótkiej chorobie.

Pasja Douga do branży autobusowej i autokarowej zaczęła się w młodym wieku i towarzyszyła mu przez całe życie. Był znaną twarzą na wystawach autobusów i autokarów na całym świecie, a jego wiedza była przez wielu uważana za bezkonkurencyjną. Gdy wieść o jego śmierci rozeszła się, w internetowych trybutach powracało jedno słowo – „ikona”.

Po ukończeniu Uniwersytetu w Edynburgu na wydziale prawa szkockiego, dołączył do Leyland Motors w 1966 roku. Po praktycznym przeszkoleniu w hali produkcyjnej w różnych działach, został radcą prawnym brytyjskiego Leyland Truck & Bus Division przy jego utworzeniu w 1968 roku oraz sekretarzem firmy w 1971. Entuzjastyczny podróżnik, w 1975 został kierownikiem sprzedaży eksportowej.

Doug pełnił tak funkcję dyrektorem ds. marketingu sprzedaży w Duple Coach Builders, gdzie przedstawił bardziej nowoczesną gamę produktów. Jako dyrektor zarządzający Salvadora Caetano (Wielka Brytania) założył później filię portugalskiego producenta nadwozi w Wielkiej Brytanii.

Zdobywając szerokie i niemal unikalne doświadczenie w branży autobusowej i autokarowej, Doug dostrzegł potrzebę specjalistycznego doradztwa, aby doradzać i pomagać przemysłowi produkcyjnemu. Transport Resources International (TRI) powstała w 1986 roku.

Doug pozostawili jego dwaj synowie, Robert (dziennikarz transportowy i wydawca) oraz James (biznes międzynarodowy).

Pogrzeb odbędzie się w Northampton w środę 23 września. Osoby zamierzające wziąć udział w pogrzebie osobiście lub online, proszone są o kontakt z Robertem Jackiem pod adresem: robert.jack@passengertransport.co.uk.

Rodzina zmarłego prosi, żeby zamiast kwiatów przekazać darowiznę upamiętniająca Douga na rzecz Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (ICRC).

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …