Home / Aktualności / Nowe funkcje cyfrowe w MAN

Nowe funkcje cyfrowe w MAN

Presja kosztów, presja terminów, zmienne obłożenie zleceniami:  dzisiaj przedsiębiorstwa transportowe muszą działać w znacznie trudniejszych warunkach niż kiedykolwiek wcześniej. Według ankiety przeprowadzonej przez Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU), przedsiębiorstwa transportowe na całym świecie szacują straty na poziomie 551 miliardów euro. Jednak technologie cyfrowe w formie kompleksowych rozwiązań mogą pomóc przedsiębiorstwom w dostosowaniu procesów logistycznych do aktualnego popytu. W ten sposób MAN DigitalServices ułatwia firmom transportowym optymalizację działań.

Od sierpnia 2017 moduł RIO Box montowany jest seryjnie we wszystkich pojazdach użytkowych MAN. Dzięki niemu każdy pojazd może przez 24 godziny na dobę połączyć się z opartą w chmurze platformą RIO firmy TRATON, która zbiera i łączy różne usługi cyfrowe w całym ekosystemie transportowym i logistycznym oraz przekazuje istotne dane. Za pośrednictwem tej platformy menadżerowie floty mogą sprawować kontrolę nad każdym pojedynczym pojazdem i dzięki temu dokładniej i efektywniej realizować zlecenia. Na platformie dokonywana jest także rejestracja poszczególnych usług w ramach MAN DigitalServices.

Zintegrowany system zarządzania flotą

System MAN DigitalServices wspiera menadżerów flot w efektywnym zarządzaniu parkiem pojazdów. Już pakiet bazowy MAN Essentials daje im dostęp do najważniejszych informacji o pojazdach. Jest on włączany automatycznie po zarejestrowaniu na platformie RIO. W ramach tego pakietu, na przykład, co 15 minut przekazywane są dane dotyczące lokalizacji pojazdu. Ponadto dostępne są szczegółowe informacje dotyczące pracy poszczególnych kierowców, takie jak czas jazdy i czas postoju. Wyświetlane są także dane dotyczące średniego zużycia paliwa.

Analiza wad: optymalizacja stylu jazdy

Jaka jest efektywność prowadzenia pojazdu przez kierowcę i w jakim stopniu uwzględnia on aspekty ekologiczne? Jak trudna i wymagająca jest jego praca? Odpowiedzi na takie pytania dostarcza system MAN Perform, udostępniając istotne informacje na temat stylu jazdy kierowców. W ten sposób na podstawie odczytanych z pojazdu danych dotyczących przebiegu jazdy menadżerowie floty mogą obiektywnie porównywać sposób jazdy swoich kierowców. Stanowi to punkt wyjścia do optymalizacji stylu jazdy. Korzystając z usługi MAN Connected CoDrive, kierowca może dalej doskonalić swój styl jazdy. Szkolenie odbywa się na żywo, telefonicznie, bezpośrednio na stanowisku pracy kierowcy przy pomocy trenerów ProfiDrive.

Przeglądy zapobiegawcze: unikanie zmniejszenia obrotów

Istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie firmy jest zapobiegawcze zarządzanie przeglądami. Udostępniając dane z systemu MAN ServiceCare, warsztaty MAN oferują wsparcie przy przeprowadzaniu analizy pojazdów, koordynacji i zarządzaniu terminami serwisowania. Menadżer floty otrzymuje na platformie RIO informacje dotyczące aktualnego statusu przeglądu, zbliżających się terminów w warsztacie i elementów pojazdu wymagających naprawy.

Ponadto za pośrednictwem aplikacji MAN Driver App istnieje dostęp do informacji o szkodach zgłoszonych przez kierowcę, które w razie potrzeby mogą być niezwłocznie przekazane do serwisu MAN. Taki proaktywny sposób zarządzania przeglądami i flotą zapewnia stałą gotowość pojazdów do wykorzystania.

Możliwość dokładnej, indywidualnej, szybkiej aktywacji wielu charakterystyk i równocześnie jej ponowne odłączenie pozwoliły nam przekonać do naszych rozwiązań nie tylko dużych i międzynarodowych graczy na rynku. Nasza modułowa i elastyczna koncepcja usług serwisowych spotyka się także z zainteresowaniem małych i średnich przedsiębiorstw.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site