Home / Aktualności / Volvo FH wracają do floty Pawtrans

Volvo FH wracają do floty Pawtrans

Pięćdziesiąt pojazdów ciężarowych Volvo FH I-Save dostarczyło Volvo Trucks firmie Pawtrans. Tym samym powróciło do wieloletniej współpracy z przewoźnikiem. To, co przekonało Pawtrans do nowych modeli to zdecydowanie niższe zużycie paliwa, niezawodność oraz komfort jazdy. Pozostała część kontraktu – dziesięć kolejnych pojazdów – trafi do firmy w przyszłym roku.

Kierowcy Pawtrans, z krótką przerwą, jeżdżą naszym ciężarówkami od ponad 20 lat, a więc niemal od początku działalności Volvo Trucks w Polsce. To niezwykle ważny kontrakt, który – mam nadzieję – nie tylko otworzy nowy rozdział w naszej dotychczasowej współpracy, ale też przełoży się na decyzje zakupowe innych przewoźników. Pawtrans nadaje branży kierunek – nie ma wątpliwości Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Zanim Volvo FH I-Save (z technologią Turbo Compound i o mocy 460 KM) trafiło do Pawtrans firma przez kilka miesięcy testowała pojazd. Sprawdzian wypadł obiecująco.

Wyposażone w silnik najnowszej generacji D13TC Volvo FH zużywają średnio o 1,7l/100 km paliwa mniej w transporcie długodystansowym od samochodów ciężarowych ze standardowymi silnikami. Testowany w Pawtrans pojazd pali ok. 22-23 litrów na 100 km. Firmie, która przejeżdża ponad 30 milionów kilometrów rocznie, mniejsze zużycie paliwa przyniesie w przyszłości konkretne oszczędności.

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

Jeśli chodzi o ekonomikę paliwową, to Volvo FH I-Save wypada bardzo dobrze i staje się równorzędną marką dla innej, którą także użytkujemy w naszej flocie. Drugim niezwykle ważnym elementem jest niezawodność tych pojazdów oraz rozwinięta sieć serwisowa pozwalająca na szybkie usunięcie ewentualnej awarii. I jeszcze jedna istotna rzecz komfort jazdy, który w Volvo zawsze był na wysokim poziomie. Nasi kierowcy, którzy są grupą wymagającą, bardzo cenią sobie jakość wyposażenia Volvo. To wszystko sprawia, że decyzja o wyborze kolejnych pojazdów do floty nie mogła być inna – zapewnia Stanisław Pawłowski, właściciel firmy Pawtrans.

Co ważne, Volvo FH I-Save gwarantuje oszczędność paliwa bez straty dla właściwości jezdnych.

To, co wyróżnia nasz silnik, to tzw. efekt performance. Pomimo bardzo niskiego zużycia paliwa pojazd jest niezwykle dynamiczny, co jest szczególnie odczuwalne podczas pokonywania wzniesień. Zestawiając Volvo z innymi pojazdami, to właśnie nasz samochód wychodzi na prowadzenie. I to także doceniają kierowcy – przekonuje Małgorzata Kulis.

Bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców to wartości, które przyświecają Volvo Trucks od początku funkcjonowania firmy na rynku.

Przykładamy dużą wagę do pożądanych przez kierujących udogodnień. A ci doceniają nasze starania Volvo postrzegane jest jako najbardziej komfortowy pojazd na rynku – zwraca uwagę Małgorzata Kulis. I dodaje: Nasze działania sprowadzają się do hasła „Inspirują nas Twoje potrzeby”. Nie zawsze doceniani kierowcy, w trudnych czasach pandemii stali się bohaterami. Tworząc udogodnienia w naszych samochodach inspirujemy się także ich potrzebami – dodaje dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Samochody zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. Objęte są także Złotym Kontraktem Serwisowym Volvo. Obejmuje on całość obsługi zapobiegawczej i wszystkie naprawy, zapewniając całkowicie bezproblemowe użytkowanie pojazdów.

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo gwarantuje pełną dyspozycyjność pojazdu. Dodatkowo, usługa Uptime Care pozwala przewidzieć pewne zdarzenia i w elastyczny sposób dopasować serwis. Wszystko po to, by pojazd mógł być jak najefektywniej wykorzystywany – tłumaczy Małgorzata Kulis.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site