Home / Aktualności / Wielton wiceliderem na polskim rynku

Wielton wiceliderem na polskim rynku

Firma z Wielunia utrzymała w sierpniu poziom nowych rejestracji pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) pow. 3,5 tony w Polsce, uzyskując wynik 150 szt. Dzięki temu, analogicznie do czerwca br., został wiceliderem tego rynku w tym miesiącu. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), powołującego się na dane CEPiK, wynik Wieltonu w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku był zaledwie o 3 proc. niższy, co w trudnych czasach pandemii jest rezultatem bardzo zadowalającym. W raportowanym miesiącu Wielton uzyskał udział rynkowy na poziomie 13,7 proc.

Po bardzo głębokich spadkach obserwowanych od marca do maja br. (odpowiednio o blisko 57 proc., 68 proc. i 60 proc.), które wywołane były przede wszystkim kontynuacją trendu z końca poprzedniego roku oraz skutkami pandemii koronawirusa, zaznacza się stopniowe przyhamowanie tej tendencji na polskim rynku. Według raportu PZPM, w sierpniu bieżącego roku rodzimy rynek skurczył o prawie 11 proc. rdr. W okresie tym zarejestrowano w Polsce łącznie 1094 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony.

W raportowanym okresie wieluński producent został sklasyfikowany jako wicelider zestawienia. W okresie tym zarejestrowano 150 szt. nowych pojazdów z logiem Wielton, co w porównaniu do 155 szt. zarejestrowanych w sierpniu 2019 r. jest wynikiem bardzo zadowalającym. Dzięki temu Wielton miał najmniejszą stratę w nowych rejestracjach (3 proc. rdr) w porównaniu do bezpośrednich konkurentów, którzy odnotowali ponad 30 proc. spadki w raportowanym miesiącu rdr.

Dzięki nowym rejestracjom Spółka uplasowała się na drugim miejscu w sierpniu br. wśród producentów przyczep i naczep pow. 3,5 t, z miesięcznym udziałem 13,7 proc. Oznacza to wzrost o 1,1 p. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Ponownie w tym roku zostaliśmy wiceliderem rynku w Polsce. Cieszy nas fakt, że strategia sprzedażowa Wieltonu przekłada się na wzrost udziałów i sukcesywne zmniejszanie dystansu do lidera rynku. Trend silnych spadków z miesiąca na miesiąc wyhamowuje. Jest to związane z pewnym unormowaniem sytuacji w gospodarce po wstrząsie związanym z pandemią. Dla całej branży pozytywną informacją jest liczba rejestracji nowych samochodów ciężarowych, która w sierpniu br. wzrosła o prawie 1 proc. – powiedział Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site