Home / Aktualności / Transport Management – nowy serwis od InstaFreight

Transport Management – nowy serwis od InstaFreight

InstaFreight poszerza portfolio swoich usług.  Obok nadal świadczonych usług spedycyjnych, dodana została druga usługa – Transport Management. Po udanych próbach pilotażowych z kilkoma dużymi przedsiębiorstwami w ostatnich 12 miesiącach (w tym z firmą z niemieckiego indeksu giełdowego DAX30), nowa usługa jest już dostępna dla wszystkich załadowców. InstaFreight pozostaje stroną umowy, a dzięki swojemu technologicznemu doświadczeniu umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie operatywnej i finansowej efektywności w całym łańcuchu transportowym, jak również znaczną poprawę wydajności. Ponadto, koszty bezpośrednie i pośrednie mogą zostać zredukowane nawet o 25%. Aktywne zarządzanie transportem odbywa się w sposób neutralny z zastosowaniem otwartych stawek księgowych.

W tej nowej usłudze Transport Management, dedykowany zespół berlińskiej firmy administruje i optymalizuje cały proces transportowy klienta. Efektywne zarządzanie transportem drogowym klienta odbywa się w ramach samodzielnie opracowanej platformy firmy InstaFreight (Transport Management Platform). Klienci mogą korzystać z tej usługi wraz ze swoimi obecnymi transportowymi partnerami, dla których InstaFreight przeprowadzi specjalne szkolenie, jak również uzyskają dostęp do bazy ponad 25.000 ich dotychczasowych przewoźników.

“Kiedy wielcy spedytorzy zwrócili się do nas z prośbą o dalszą optymalizację ich sieci transportowej i kosztów, rozszerzyliśmy nasze istniejące rozwiązania techniczne i połączyliśmy je z aktywnym zarządzaniem transportami, co zaowocowało usługą Transport Managementu” – mówi Maximilian Schaefer, współzałożyciel i dyrektor zarządzający w InstaFreight. “Połączenie wewnętrznie opracowanego systemu TMS z zespołem ekspertów, który aktywnie zarządza i optymalizuje transporty, jest unikalne w Europie i stanowi rewolucję w branży logistycznej”.

Nowa propozycja produktowa oferuje również szereg usług cyfrowych. Etapy procesu, które wcześniej były wykonywane ręcznie, są zautomatyzowane i ustandaryzowane, co buduje podstawę dla przejrzystości i pośrednich oszczędności kosztów. Obejmują one m.in. udzielanie zamówień i wystawianie faktur/audytów frachtowych, a także przetwarzanie ważnych operacyjnych i finansowych kluczowych wskaźników efektywności (KPI). Wszystkie informacje dotyczące transportu, takie jak szacowany czas przybycia, są przetwarzane w Wieży Kontroli Transportu, dzięki czemu klient może w ciągu kilku sekund uzyskać wgląd w aktualne transporty. Zarządzanie wyjątkami w celu szybkiego rozwiązywania pojawiających się wyzwań w łańcuchu dostaw uzupełnia usługi nowego filaru Transport Management. “Tworzymy nie tylko większą widoczność i pośrednie oszczędności kosztów poprzez procesy cyfrowe, ale pozwalamy zaoszczędzić na bezpośrednich kosztach transportu. Jako neutralna strona omijamy pośrednika, który pobiera dużą marżę. Zamiast tego zarządzamy wieloma małymi i średnimi przewoźnikami w imieniu naszego klienta. Bardzo szybko można zaoszczędzić do 25% bezpośrednich i pośrednich kosztów transportu” – stwierdza Philipp Ortwein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, który wraz z Maximilianem Schaeferem tworzy zarząd InstaFreight.

Wraz z kilkoma dużymi firmami, w tym z załadowcą z niemieckiej giełdy DAX30, InstaFreight z powodzeniem wdrożyło nową usługę w zeszłym roku. Teraz nowa usługa jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych załadowców niezależnie od ich branży, aby zarządzać ich różnymi potrzebami transportowymi. Wdrożenie odbywa się w kilka dni, dzięki czemu od samego początku wszystkie transporty zarządzane są przez InstaFreight, a procesy są stale ulepszane za pomocą zebranych danych. Unika się długich i kosztownych faz analizy lub wysokich kosztów wdrożenia dla klienta.

Dalsze informacje można uzyskać pod adresem info@instafreight.com – również na temat ewentualnej fazy pilotażowej.

InstaFreight jest czołową cyfrową firmą logistyczną w zakresie transportu drogowego w Europie. Założona w 2016 roku firma zatrudnia w całej Europie ponad 140 osób i realizuje kilka tysięcy transportów tygodniowo. InstaFreight łączy zdolności transportowe ponad 25.000 przewoźników w jedną platformę cyfrową, jednocześnie udostępniając je załadowcom. Dzięki cyfrowym innowacjom, berlińska firma tworzy przejrzystość i efektywność w procesie transportowym.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site