Home / Aktualności / 200. DAF dla firmy Marathon International

200. DAF dla firmy Marathon International

Firma Marathon International z Kostrzyna powiększyła flotę, potwierdzając przy tym dominację marki DAF w parku samochodowym firmy. W połowie września prezes firmy odebrał jubileuszowego, dwusetnego DAF-a CF.

Marathon International to działająca od ponad 17 lat firma specjalizująca się w transporcie międzynarodowym ładunków przestrzennych i wielkogabarytowych. Obecnie charakterystyczną czarno-żółtą flotę stanowią niemal w całości pojazdy marki DAF – CF oraz XF. W połowie września w siedzibie firmy w podpoznańskim Kostrzynie miało miejsce uroczyste przekazanie 200. DAF-a CF z łącznego zamówienia na 70 tego typu pojazdów. Każdy z nich został wyposażony w największe kabiny dostępne w serii CF, czyli Space Cab oraz 11-litrowe silniki o mocy 370 KM. – Sprzedaż ciężarówki to jedno, ale dla nas co najmniej równie istotne jest zachowanie jej sprawności technicznej oraz mobilności. Nasze najstarsze DAF-y właśnie skończyły czwarty rok obecności w firmie, więc podjęliśmy decyzję o dalszej eksploatacji pojazdów tej marki. Na decyzję wpływ miał między innymi fakt, że przez te cztery lata nie było większych problemów technicznych z tymi ciężarówkami. Ze względu na tę bezawaryjność nie tylko powiększyliśmy flotę o kolejne DAF-y CF, ale myślimy już o następnych zakupach pojazdów holenderskiej marki. – mówi Emil Lisowski, Prezes Marathon International.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site