Home / Aktualności / Conti EcoRegional z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji CO

Conti EcoRegional z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji CO

Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium, wprowadza na rynek nową linię opon do samochodów ciężarowych Conti EcoRegional, zapewniających zmniejszone zużycie paliwa i niskie opory toczenia przy zwiększonej wydajności i dłuższych przebiegach w transporcie regionalnym. Nowy proces produkcji, innowacyjna konstrukcja bieżnika opon dla osi prowadzącej oraz mieszanka gumowa zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia opon dla osi napędowej, czynią opony Conti EcoRegional HS3 i Conti EcoRegional HD3 najlepszym rozwiązaniem w zakresie redukcji emisji CO2.

Opony na oś prowadzącą Conti EcoRegional HS3 są wyprodukowane z zastosowaniem nowej technologii Conti Diamond, polegającej na dłuższym procesie wulkanizowania opony w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu składniki mieszanki mają więcej czasu na połączenie się ze sobą i skuteczniejsze, trwałe związanie. Opony Conti EcoRegional HS3 charakteryzują się zoptymalizowanym wzorem bieżnika, który zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych i duży przebieg na drogach regionalnych.

Nowy przekrój rowka w kształcie litery „W” w strefie barkowej zmniejsza ryzyko pęknięć na skutek sił działających na oponę, a lamele kieszeniowe o pełnej głębokości na połowie szerokości żebra opony minimalizują nierównomierne zużycie, poprawiają właściwości trakcyjne oraz zapewniają lepsze osiągi na mokrej nawierzchni.

Opony ciężarowe Continental z linii Conti EcoRegional są produkowane w następujących rozmiarach:

Conti EcoRegional HS3Conti EcoRegional HD3
315/70 R 22.5*315/70 R 22.5*
315/80 R 22.5315/80 R 22.5
295/80 R 22.5*295/80 R 22.5*
385/55 R 22.5 
385/65 R 22.5* 

EcoRegional sprzedawane są u nas obecnie w rozmiarze 315/70 R 22,5. Wprowadzenie do sprzedaży pozostałych modeli opon nowej gamy planowane jest na przyszły rok.

Check Also

Scania w pionierskim studium wykonalności e-dróg

Scania weźmie udział w brytyjskim studium wykonalności dotyczącym eksploatacji pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, wykorzystujących …