Home / Aktualności / Conti EcoRegional z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji CO

Conti EcoRegional z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji CO

Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium, wprowadza na rynek nową linię opon do samochodów ciężarowych Conti EcoRegional, zapewniających zmniejszone zużycie paliwa i niskie opory toczenia przy zwiększonej wydajności i dłuższych przebiegach w transporcie regionalnym. Nowy proces produkcji, innowacyjna konstrukcja bieżnika opon dla osi prowadzącej oraz mieszanka gumowa zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia opon dla osi napędowej, czynią opony Conti EcoRegional HS3 i Conti EcoRegional HD3 najlepszym rozwiązaniem w zakresie redukcji emisji CO2.

Opony na oś prowadzącą Conti EcoRegional HS3 są wyprodukowane z zastosowaniem nowej technologii Conti Diamond, polegającej na dłuższym procesie wulkanizowania opony w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu składniki mieszanki mają więcej czasu na połączenie się ze sobą i skuteczniejsze, trwałe związanie. Opony Conti EcoRegional HS3 charakteryzują się zoptymalizowanym wzorem bieżnika, który zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych i duży przebieg na drogach regionalnych.

Nowy przekrój rowka w kształcie litery „W” w strefie barkowej zmniejsza ryzyko pęknięć na skutek sił działających na oponę, a lamele kieszeniowe o pełnej głębokości na połowie szerokości żebra opony minimalizują nierównomierne zużycie, poprawiają właściwości trakcyjne oraz zapewniają lepsze osiągi na mokrej nawierzchni.

Opony ciężarowe Continental z linii Conti EcoRegional są produkowane w następujących rozmiarach:

Conti EcoRegional HS3Conti EcoRegional HD3
315/70 R 22.5*315/70 R 22.5*
315/80 R 22.5315/80 R 22.5
295/80 R 22.5*295/80 R 22.5*
385/55 R 22.5 
385/65 R 22.5* 

EcoRegional sprzedawane są u nas obecnie w rozmiarze 315/70 R 22,5. Wprowadzenie do sprzedaży pozostałych modeli opon nowej gamy planowane jest na przyszły rok.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …