Home / Aktualności / Sześć dwupokładowych Plaxton Panorama dla Scottish Citylink

Sześć dwupokładowych Plaxton Panorama dla Scottish Citylink

Alexander Dennis Limited („ADL”), należąca do NFI Group Inc. („NFI”), jednego z największych niezależnych producentów autobusów, ogłosiła, że dostarczyła sześć nowych dwupokładowych autokarów Plaxton Panorama do firmy Park’s of Hamilton obsługującej sieć ekspresowych połączeń Scottish Citylink.

Nowe autokary Plaxton Panorama, zbudowane na podwoziu Volvo B11RLE, weszły do ​​służby na trasach „Saltire Cross” łączących sześć głównych miast Szkocji, z częstymi kursami co 60 minut z Glasgow lub Edynburga przez Perth do Inverness, Dundee i Aberdeen.

Autokary zbudowane zgodnie ze specyfikacją Citylink Gold mają 71 rozkładanych siedzeń, zapewniając dodatkową przestrzeń na nogi oraz tzw. dystans społeczny dla pasażerów podczas podróży. Na dolnym pokładzie znajduje się 14 miejsc siedzących, a ponadto wydzielono tu przestrzeń dla wózków inwalidzkich. Pełnowymiarowe górne półki bagażowe na obu pokładach zapewniają miejsce na bagaż osobisty, a większe przedmioty są umieszczane w tylnym luku bagażowym.

Sześć autokarów to trzecia dostawa piętrowych autobusów Plaxton Panorama dla sieci Scottish Citylink. Plaxton dostarczył również dla firmy AIR Service autokary z których 5 wykorzystywanych jest na trasie Glasgow – lotnisko w Edynburgu,  a 18 obsługuje połączenie pomiędzy centrami Glasgow i Edynburga.

Robert Andrew, dyrektor Scottish Citylink, powiedział: „Sieć Saltire Cross jest sercem naszych operacji w Szkocji, dzięki naszym niezawodnym, niedrogim i wysokiej jakości usługom autokarowym. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować naszym klientom te luksusowe pojazdy o wysokich parametrach – podnosząc poziom komfortu, udogodnień oraz będąc fantastycznym dodatkiem do sieci Saltire Cross”.

Michael Andrews, dyrektor w Park’s of Hamilton, powiedział: „Eksploatując autokary Plaxton przez wiele lat, wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrych rękach. Najnowsze piętrowce, które są rozwinięciem modeli, wykorzystywanych przez nas na liniach Citylink 900 sprawdziły się w warunkach intensywnej eksploatacji”.

Mark Ballam, Coach Commercial Manager w ADL, powiedział: „Z przyjemnością kontynuujemy naszą bliską współpracę z Citylink projektując najlepsze autokary dla szkockiej sieci ekspresowych połączeń. Model Plaxton Panorama po raz kolejny okazuje się być uniwersalnym środkiem transportu wyprodukowanym na bazie niestandardowej specyfikacji. Cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą wieloletnią współpracę z Park’s of Hamilton, aby powiększyć ich flotę o autokary naszej maki”.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site