Home / Aktualności / Karsan dostarczy 73 silniki CNG Menarinibus Citymood Autobusy do Mersin Metropolitan Municipality

Karsan dostarczy 73 silniki CNG Menarinibus Citymood Autobusy do Mersin Metropolitan Municipality

Firma Karsan wygrała przetarg ogłoszony przez gminę Mersin Metropolitan na usprawnienie transportu miejskiego i wykorzystanie bardziej przyjaznych dla środowiska autobusów. Karsan dostarczy w ramach przetargu łącznie 73 zasilane CNG Menarinibus Citymoods do gminy Mersin Metropolitan Municipality. 63 z autobusów CNG (gaz ziemny), które zostaną dostarczone i oddane do użytku mieszkańcom Mersin, to 12-metrowe modele, a reszta to 18-metrowe modele przegubowe.

Zgodnie z warunkami przetarg gwarancja, konserwacja, naprawa i wszystkie zabiegi konserwacyjne mają być wykonywane przez Karsan przez 2 lata. Podczas podpisywania umowy szef działu transportu Ersan Topçuoğlu i kierownik sprzedaży Karsan Adem Ali Metin wyrazili nadzieję, że umowa będzie korzystna dla mieszkańców Mersin. W oświadczeniu na ten temat Muzaffer Arpacıoğlu, zastępca dyrektora generalnego ds. Handlowych w Karsan, powiedział: „Cieszymy się, że wygraliśmy przetarg w Mersin, jednym z pięknych miast na wybrzeżu Morza Śródziemnego o historycznej i nowoczesnej zabudowie zapewniając pełną obsługę operacyjną przy wykorzystaniu naszych 12 i 18-metrowych autobusów Menarinibus Citymood. Pomimo okoliczności zmienionych przez pandemię, kontynuujemy działalność rynkową korzystając z naszego doświadczenia”.

Citymood 12-metrowy Menarinibus Citymood zasilany CNG osiąga niskie zużycie paliwa oraz koszty eksploatacji. Niskopodłogowa konstrukcja z niezależnym zawieszeniem przedniej osi zapewnia wysoki komfort jazdy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Cyfrowy wyświetlacz z funkcją diagnostyczną, a także bardzo dobra widoczność bezpośrednia oraz automatyczna skrzynia biegów z pewnością zastaną docenione przez kierowców. Silnik napędzający Menarinibus Citymood to FPT CURSOR 8 CNG, o pojemności cylindra 7,8 litra Euro 6, rozwijający maksymalną moc 243 kW i maksymalny moment obrotowy 1300 Nm. Na pokładzie18-metrowego „przegubu”, którego pojemność wynosi 137 pasażerów znajduje się 36 miejsc siedzących.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site