Home / Aktualności / 99 powodów, żeby wynająć… Actrosa

99 powodów, żeby wynająć… Actrosa

Uroczystość przekazania 15 Actrosów firmie 99TRUCK odbyła się na placu TruckStore w Nadarzynie. – Ogromnie się cieszę, że taki właśnie jest finał naszej wspólnej pracy przez ostatnie kilka miesięcy – mówił, wręczając symboliczny kluczyk, Łukasz Wojnar, zarządzający sprzedażą pojazdów używanych pod nazwą handlową TruckStore w Mercedes-Benz Trucks Polska. – Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że jest to początek długofalowej współpracy. Bo tego, że Actrosy spełnią oczekiwania klientów 99TRUCK – jestem całkowicie pewien.

26 października w siedzibie TruckStore w Nadarzynie odbyło się uroczyste przekazanie 15 Actrosów poprzedniej generacji firmie 99TRUCK, specjalizującej się w wynajmie krótko- i średnioterminowym ciągników i naczep. W ten sposób spółka, która ma rozszerzyć działalność największej polskiej wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych 99RENT, rozpoczęła współpracę z marką Mercedes-Benz w zakresie pojazdów ciężarowych.

15 ciągników Actros poprzedniej generacji, które firma 99TRUCK kupiła w TruckStore, dopina ostatni guzik nowego przedsięwzięcia, podjętego przez przedsiębiorców zarządzających ogólnopolską wypożyczalnią samochodów osobowych i dostawczych 99RENT,  założycieli spółki Industrial Division Arkadiusza Ignasiaka i Piotra Ignasiaka, oraz menadżerów związanych z brokerem ubezpieczeniowym WDB S.A. – To nowa spółka, mająca na celu wykorzystać doświadczenie firmy, która działa w tej branży od wielu lat, czyli 99RENT, Industrial Division, a także nasze jako brokera ubezpieczeniowego – mówi Piotr Kumięga, prezes zarządu 99TRUCK. – 99TRUCK rozwija kolejną po samochodach osobowych linię wynajmu, segment dotychczas pozbawiony tego typu profesjonalnej oferty wysokiej jakości. Ta jakość ma być naszym znakiem rozpoznawczym – i stąd decyzja o współpracy z marką Mercedes-Benz. Wszystko już mamy przygotowane, czekaliśmy tylko na samochody – które już dziś zaczną obsługiwać naszych klientów.

Marka z trójramienną gwiazdą nie pojawiła się przypadkowo – jak podkreśla Milan Osęka, jeden z założycieli 99RENT – flota wypożyczalni od dawna zasilana jest samochodami osobowymi Mercedesa.

Teraz zdecydowaliśmy się rozszerzyć tę współpracę o pojazdy ciężarowe. Oczywiście to zupełnie inny rodzaj pojazdów i potrzeb, co powoduje, że prawdopodobnie operacji będzie mniej, ale za to będą dłuższe.

Prezes 99RENT, firmy będącej głównym udziałowcem 99TRUCK, Tomasz Kapelko, odbierając symboliczny klucz do Actrosa, zwrócił uwagę na zasadniczy cel nowej spółki: – Chcemy dać przedsiębiorcom transportowym gwarancję płynności operacyjnej, czyli zapewnić im brak przestojów, udostępniając ciągnik, naczepę bądź cały zestaw. W przypadku tego sektora to absolutny priorytet. Obsługiwać będziemy również firmy ubezpieczeniowe, assistance. Zależy nam na tym, żeby klient, którego samochód ulegnie awarii, bądź będzie brał udział w wypadku, mógł mieć zapewniony od ręki pojazd tej samej, a najlepiej wyższej klasy. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z Mercedes-Benz Trucks.

– Ta transakcja cieszy nas z dwóch powodów – powiedział Łukasz Wojnar. – Pierwszym, oczywiście, jest sprzedaż pojazdów, bo na tym polega nasza działalność. Ale drugim, równie istotnym, jest to, że zyskujemy w ten sposób wspaniałą okazję dotarcia do klientów użytkujących samochody innych marek. Teraz w razie ich awarii będą mogli się osobiście przekonać
o zaletach tak sprawdzonej i znanej z oszczędności paliwa ciężarówki jak Actros poprzedniej generacji. To pojazdy wysokiej jakości, cenione przez kierowców ze względu na komfort, a przez właścicieli firm za ekonomiczność i niezawodność.

Zdaniem Łukasza Wojnara, 99TRUCK wypełni ewidentną lukę na rynku, na którym działa ogromna liczba przewoźników – Polskie firmy transportowe obsługują już ponad 30 proc. przewozów w Europie. Nieplanowane przestoje oznaczają dla nich ogromne straty, a dotąd nie było na polskim rynku firmy, która by mogła zapewnić na profesjonalnym poziomie taką gwarancję mobilności – pojedyncze pojazdy zastępcze w serwisach nie zawsze mogą rozwiązać nagły problem.

Przewoźnicy najczęściej radzą sobie we własnym zakresie: czasem korzystają z zapasowego pojazdu we własnej flocie, czasem pożyczają od zaprzyjaźnionych firm – wyjaśnia Piotr Kumięga. – Dlatego postanowiliśmy ucywilizować ten rynek i zapewnić profesjonalnie przygotowaną, na najwyższym poziomie usługę, tym chcemy się wyróżniać. Mamy też duże apetyty, jeśli chodzi o rozwój, bo widzimy zapotrzebowanie w branży. Dziś odbieramy 15 ciągników, ale finansowanie mamy przygotowane na 50.

Elementem budowania tej jakości jest przede wszystkim flota pojazdów zastępczych, czas reakcji oraz realizacji przyjętego zlecenia organizacji samochodu zastępczego. – dlatego łączymy doświadczenia 99RENT z niezawodnością jaką gwarantuje Mercedes-Benz Trucks – dodaje Tomasz Kapelko.

Firma 99TRUCK nabyła 15 Actrosów w różnych specyfikacjach, by móc sprostać wymogom różnych klientów. Są to ciągniki standardowe (1845 LS i 1848 LS) oraz z niską ramą (1842 LS nRL).

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …