Home / Aktualności / Unimog dostarcza mleko i obniża koszty

Unimog dostarcza mleko i obniża koszty

Tam, gdzie kiedyś traktor odbierał mleko z gospodarstw, teraz operuje nowy Mercedes-Benz Unimog U 430. Chociaż poprzednio używany traktor rozwijał duże prędkości, to jednak Unimog jest znacznie szybszy – i bardziej ekonomiczny. „Unimog skrócił czas jazdy nawet o trzy godziny, a w niektóre dni robocze pozwala nam zaoszczędzić ponad 75 litrów paliwa”, mówi Rob Huntbach z mleczarni Hayfields Dairy. Natomiast w terenie Unimog jest równie sprawny, jak jego poprzednik.

Hayfields Dairy pozyskuje i wykorzystuje, jako surowiec wysokiej jakości mleko z wybranych gospodarstw w Cheshire, Shropshire i Staffordshire. Teraz zadanie to przejmuje Unimog, który w ciągu jednego dnia może pokonać nawet 250 mil. Jego układ hydrauliczny napędza pompy umieszczone na przyczepie ze zbiornikiem na mleko o pojemności 16 tysięcy litrów. Produktem końcowym są wielokrotnie nagradzane sery różnych gatunków.

Dyrektor zarządzający mleczarni, Rob Huntbach, który jest wnukiem jej założyciela, tłumaczy: „Gdyby jedynym zadaniem był transport, jeździlibyśmy konwencjonalną ciężarówką, ale potrzebujemy pojazdu uniwersalnego, za pomocą, którego można też realizować różne inne prace pojawiające się w gospodarstwie”.

Unimog z Hayfields Dairy wyposażony jest m.in. w opcjonalny system VarioPilot. Dzięki niemu kierowca może wybrać miejsce pracy po lewej lub po prawej stronie pojazdu, w ciągu niecałej minuty przenosząc kierownicę, tablicę wskaźników i pedały z jednej strony na drugą. To idealne rozwiązanie do takich czynności, jak koszenie i przycinanie krzewów, które łatwiej i bezpieczniej wykonuje się od strony pasażera. Niekiedy Unimog ciągnie też przez pola przyczepę z kiszonką. Rob Huntbach dodaje: „Ze standardową ciężarówką nie wykonalibyśmy żadnej z tych prac. Unimog łączy naprawdę najlepsze zalety pojazdów z dwóch segmentów”.

Check Also

Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia na wykonywanie zawodu

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy …

Mega Darkmarket Site