Home / Aktualności / 60 sztuk Mercedes-Benz Citaro dla Wrocławia

60 sztuk Mercedes-Benz Citaro dla Wrocławia

19 listopada 2020 roku zakończono dostawę wszystkich autobusów Mercedes-Benz Citaro w ramach przetargu na 60 pojazdów dla MPK Wrocław. Dziesięcioletnia dzierżawa 31 sztuk Mercedes-Benz Citaro oraz 29 sztuk przegubowych Mercedes-Benz Citaro G jest wynikiem podpisanej w marcu b.r. umowy pomiędzy MPK Wrocław, EvoBus Polska oraz Pekao Leasing.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 12 i 18 metrów posiadają bogato wyposażoną kabinę kierowcy, klimatyzację, rozbudowany system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Bardzo szybka wymiana powietrza – a tym samym dobra wentylacja – oraz łatwe do dezynfekcji powierzchnie w nowoczesnych autobusach Mercedes-Benz ma istotny wpływ na ograniczenie ryzyka infekcji i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa transportu publicznego. 

W ramach  dostaw w latach 2018-2020  EvoBus dostarczył łącznie prawie 200 autobusów z gwiazdą. Z jesienną dostawą autobusy Mercedes-Benz stanowią niemal 90 procent wrocławskiego taboru.

We Wrocławiu jeżdżą pojazdy z oszczędnym, dieslowskim napędem tradycyjnym spełniające najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6. Zamontowane są tam moduły rekuperacyjne sprzyjające oszczędnościom w użytkowaniu.

Pasażerowie i kierowcy są przyzwyczajeni do standardów z klasy premium, które powodują, że po Wrocławiu korzysta się z komunikacji miejskiej chętnie. To wynik m.in. polityki władz dotyczącej konsekwentnego odmładzania floty i stawiania na pojazdy ekologiczne, bezpieczne i komfortowe jakimi są autobusy Mercedes-Benz. Tym bardziej w okresie pandemii nowoczesny tabor zachęci do korzystania z publicznych środków transportu i ułatwi realizację zadań w nowych warunkach.

„Cieszę się, że mimo pandemii kontrakt podpisany w marcu z krótkim czasem realizacji zamykamy o czasie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy to umożliwili: od pracowników fabryki do zespołu rejestrującego pojazdy” – Artur Konarski, CEO EvoBus Polska.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …