Home / Aktualności / Komercjalizacja modelu Volvo VNR Electric w Ameryce

Komercjalizacja modelu Volvo VNR Electric w Ameryce

Firma Volvo Trucks North America ogłosiła na początku grudnia wprowadzenie i rozpoczęcie sprzedaży swojego bezemisyjnego, elektrycznego pojazdu akumulatorowego na rynek północnoamerykański. Model ciężarówki elektrycznej Volvo VNR klasy 8 zostanie wprowadzony do seryjnej produkcji na początku 2021 roku.

Volvo VNR Electric zostało zaprojektowane z myślą o lokalnej i regionalnej dystrybucji. Akumulatory litowo-jonowe o mocy 264 kWh, które ładują się do 80% w ciągu 70 minut, pozwalają uzyskiwać zasięg do 240 km w zależności od konfiguracji ciężarówki.

„Wprowadzając na rynek VNR Electric, odpowiadamy na bardzo realną potrzebę klientów flotowych w całej Ameryce Północnej – nie tylko dostarczając im przetestowaną na drogach, akumulatorowo-elektryczną ciężarówkę, ale także rozwiązania na cały okres eksploatacji pojazdu ”- powiedział Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America. „Przed udostępnieniem Volvo VNR Electric przemyśleliśmy za naszych klientów każdy aspekt elektryfikacji. Współpracowaliśmy klientami flotowymi opracowując cały system wsparcia, zapewniający, że pojazd ten spełnia ich codzienne potrzeby ”.

Volvo VNR Electric pomaga nabywcom w znaczącej redukcji emisji i osiągnięciu ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Na całym świecie Volvo Trucks jest liderem w wyścigu elektryfikacji. Wprowadzając solidną gamę całkowicie elektrycznych pojazdów użytkowych w Europie i Ameryce Północnej, spełniamy naszą obietnicę prowadzenia tej branży w kierunku zrównoważonej przyszłości ”- powiedział Roger Alm, prezes Volvo Trucks. „Volvo nie postrzega elektryfikacji transportu jako zakłócenia istniejącego rynku – postrzegamy ją jako okazję do wymyślenia czegoś zupełnie nowego i transformacyjnego. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z naszymi partnerami na całym świecie, aby urzeczywistnić tę wizję, a szczególnie imponujące jest to, czego dokonujemy wspólnie z naszymi partnerami w Ameryce Północnej ”.

Volvo Trucks ułatwia wprowadzenie modelu Class 8 VNR Electric na rynek północnoamerykański, częściowo poprzez partnerstwa strategiczne i udział w innowacyjnych projektach demonstracyjnych.

„Współpracując z 14 innymi organizacjami w ramach projektu Volvo LIGHTS w południowej Kalifornii, zdobyliśmy kluczowe doświadczenie, pracując razem, aby zademonstrować realną żywotność Volvo VNR Electric wspierającego ekosystem” – powiedział Peter Voorhoeve. „

Wprowadzając transformację przepływu towarów, projekt Volvo LIGHTS zjednoczył interesariuszy publicznych i prywatnych w celu zaprojektowania kompleksowego systemu wsparcia dla elektryfikacji komercyjnego transportu ciężarowego na szeroką skalę. Oprócz rygorystycznych testów floty w warunkach rzeczywistych w ramach tego przełomowego projektu stworzono solidny model obsługi dealerskiej w zakresie sprzedaży i konserwacji, opracowano najlepsze praktyki wdrażania niezawodnej i opłacalnej infrastruktury ładowania o dużej obciążalności oraz uruchomiono programy szkoleniowe nowej generacji dla techników i ratowników. Projekt będzie nadal gromadził rzeczywiste dane operacyjne do 2021 r.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …