Home / Aktualności / Kögel KTA NOVUN

Kögel KTA NOVUN

Dzięki osi naczepy Kögel NOVUM – nazywanej krótko KTA NOVUM – firma z Burtenbach rewolucjonizuje własne podwozie i oferuje nową, zoptymalizowaną wersję popularnej osi naczepy Kögel. Inżynierowie skupili się na opracowaniu ekonomicznego i niezawodnego zespołu osi, który odpowiada na potrzeby klientów i jest idealnie dopasowany do naczep generacji NOVUM.
Firma Kögel ma wieloletnie doświadczenie i zatrudnia najlepszych inżynierów. Bawarski producent naczep udowodnił to już po raz kolejny, opracowując udoskonaloną oś naczepy Kögel NOVUM. Projekt łączy bezkompromisową jakość, wysoką wydajność i łatwą konserwację. Zoptymalizowane pod względem wagi komponenty sprzyjają również oszczędności paliwa, a tym samym minimalizują wpływ transportu na środowisko naturalne. Zgodnie z mottem firmy Kögel „Economy meets ecology – because we care”! W firmie Kögel klient i jego potrzeby są w centrum uwagi.
KTA NOVUM to efekt pracy najlepszych inżynierów. Łączy najwyższej jakości komponenty premium w innowacyjną koncepcję, która stanowi filar generacji NOVUM i gwarantuje szczególnie wysoką trwałość. Doskonała symbioza KTA NOVUM i naczepy generacji NOVUM jest gwarantowana dzięki opracowaniu nowej konstrukcji podparcia osi. Podpora osi jest zaprojektowana tak, aby optymalnie przenosić siły na dźwigar wzdłużny. Nowo zaprojektowana gumowo-stalowa tuleja o asymetrycznym kształcie wspomaga również delikatne przenoszenie mocy z wahacza na wspornik osi. To rozwiązanie sprawia, że naczepa jest zarówno niezwykle wytrzymała, jak i bezpieczna.
Firma Kögel stawia zawsze potrzeby klientów na pierwszym miejscu. Sugestie dotyczące praktycznego użytkowania wpływają na każdy rozwój produktu. Szczególnie duże jest zapotrzebowanie na długie okresy konserwacji i krótkie przestoje. Dlatego inżynierowie Kögel zdecydowali się na zoptymalizowany wagowo hamulec jednokurkowy w połączeniu z nośnikami zacisków hamulcowych z powłoką KTL oraz szczególnie wytrzymałymi klockami i tarczami hamulcowymi. Sprawdzona powłoka KTL chroniąca przed korozją i uderzeniami kamieni pokrywa prawie wszystkie części lekkiego i bardzo stabilnego podwozia, co optymalnie zwiększa jej trwałość.
„Economy meets ecology – because we care” – ta zasada jest również naszym zobowiązaniem wobec środowiska naturalnego. Firma Kögel zmniejszyła wagę KTA: lżejsze hamulce, bezpośrednie mocowanie belki osi za pomocą wahacza i dwóch zamiast czterech sworzni prowadzących umożliwiają redukcję komponentów i tym samym wyraźne zmniejszają całkowitą masę podwozia w porównaniu z pierwszą generacją osi naczepowych Kögel. Skutkuje to niższym zużyciem paliwa, co prowadzi do mniejszej emisji CO2. Jest to zaleta zarówno dla portfela klienta, jak i dla środowiska.
Wszystkie części zamienne KTA NOVUM są dostępne w sklepie Kögel Parts. Poza wygodnym zamawianiem online, wielu partnerów i liczne warsztaty serwisowe w całej Europie są wyposażone w najpopularniejsze części zamienne. Pozwala to uniknąć niepotrzebnie długich przestojów i gwarantuje szybkie konserwacje naczepy.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site