Home / Aktualności / Wielton z tytułem Międzynarodowego Czempiona w eksporcie

Wielton z tytułem Międzynarodowego Czempiona w eksporcie

Za nami finał 9. Edycji Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, organizowanego m.in. przez PwC Polska oraz wydawcę dziennika „Puls Biznesu”. Wielton, największy polski producent i sprzedawca naczep oraz przyczep i jeden z wiodących graczy tego sektora w Europie, po raz kolejny został wyróżniony przez jury i zdobył nagrodę główną w kategorii „Eksporter – duże przedsiębiorstwo”. Firma została doceniona za rosnącą sprzedaż zagraniczną i dywersyfikację geograficzną rynków zbytu.

Tegoroczna nagroda dla Wieltonu to już trzecie wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, który docenia rodzime firmy skutecznie konkurujące na arenie międzynarodowej. Główną nagrodą, tytułem Międzynarodowego Czempiona w kategorii eksport, w konkurencji dużych przedsiębiorstw, Wielton został już odznaczony w 2017 roku. Z kolei w 2018 roku, w tej samej kategorii, spółka otrzymała wyróżnienie. Sukcesy Wieltonu w plebiscycie są przede wszystkim wynikiem dynamicznej ekspansji, na którą Grupa stawia od 2015 roku.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Grupa Wielton nie tylko weszła do nowych krajów – na rynki Europy Centralnej i Wschodniej (rosyjski, ukraiński, białoruski i do krajów bałtyckich), ale także dokonała znaczących akwizycji na rynku Europy Zachodniej. W 2015 roku Wielton nabył francuską markę Fruehauf i włoską spółkę VIBERTI. W kolejnych latach do portfolio Grupy dołączył niemiecki producent pojazdów specjalistycznych Langendorf oraz trzeci największy producent naczep w Wielkiej Brytanii – Lawrence David. Wszystkie te działania sprawiły, że Grupa Wielton stała się trzecim pod względem wielkości sprzedaży producentem przyczep i naczep w Europie, jednocześnie wchodząc do grona Top 10 producentów tej branży na świecie.

Trzykrotny wzrost sprzedaży wolumenowej Grupy Wielton w latach 2015-19 oraz zwiększenie w tym czasie eksportu z 44 do aż 88 proc., potwierdzają, że przyjęta przez nas strategia rozwoju oraz model biznesowy oparty na dywersyfikacji geograficznej, przynoszą wymierne rezultaty. Cieszymy się zarówno z tego, jak szybko rośniemy na arenie międzynarodowej, jak również, że docenia nas rodzima branża. Jesteśmy zdeterminowani, by wykorzystać wypracowany przez nas potencjał i podejmujemy w tym kierunku szereg inicjatyw, z których korzystają wszystkie spółki w naszej Grupie. W tym roku zmodernizowaliśmy zakład Wielton w Wieluniu
oraz utworzyliśmy centrum kompetencyjne pojazdów specjalistycznych pod skrzydłami Langendorf.
Wdrażamy też wspólną strategię posprzedażową, której jednym z filarów będzie marka Aberg – mówi Paweł Szataniak, Prezes Wielton S.A.

Obecnie Grupa Wielton ma w swoim portfolio kilkanaście grup produktowych i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Jest pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczepowej. Mimo pandemii COVID-19, Grupa pozostała czołowym producentem w Europie. Stabilną pozycję firmy ma w najbliższych latach wspierać m.in. dalsze poszerzanie portfolio o lekkie, zaawansowane technologicznie naczepy, zgodne z zapotrzebowaniem klientów oraz oczekiwaniami rynku.

Konkurs Polska Firma – Międzynarodowy Czempion już od 2012 roku promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach i wyróżnia przedsiębiorstwa, które dzięki swoim inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej przekształcają się w globalne podmioty. Co roku wyróżniane są zarówno podmioty o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i debiutanci – a więc firmy, które skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach, tworzą innowacyjne produkty i usługi oraz budują markę Polski na arenie międzynarodowej

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site