Home / Aktualności / Grupa PSA zdobywa nagrodę „International Van of the Year” 2021 (IVOTY)

Grupa PSA zdobywa nagrodę „International Van of the Year” 2021 (IVOTY)

Od 2019 roku wszystkie nowe modele grupy PSA są wyposażone w całkowicie elektryczne lub hybrydowe układy napędowe typu plug-in. Celem jest zelektryfikowaniecałej gamy samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych do 2025 roku, natomiast przed końcem 2021 wszystkie lekkie samochodów dostawcze grupy PSA będą dostępne w wersji elektrycznej..

Nowy Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e i Vauxhall Vivaro-e zostały zaprojektowane w ramach programu międzybranżowego i oferują ładowność i pojemność ładunkową bez kompromisów dla wszystkich klientów. W projekcie wyróżnionych vanów wykorzystano nowej generacji technologię i systemy wspomagające bezpieczeństwo i komfort. Tytuł  International Van of the Year 2021 jest drugim tytułem przyznanym pojazdom grupy PSA  w ciągu dwóch lat. Ostatnie wyróżnienie jest potwierdzeniem nowych trendów na rynku samochodów dostawczych w nurcie których znalazły się zelektryfikowane samochody Grupy PSA.

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury IVOTY, komentuje decyzję jury:

„Kwartet PSA to pierwsze elektryczne samochody dostawcze na rynku sprzedawane w całej Europie o zasięgu ponad 300 kilometrów. Są solidnie zbudowane z doskonałymi właściwościami jezdnymi i poza niższym poziomem hałasu niewiele różni je od wersji z silnikiem wysokoprężnym ”.

„Całkowicie elektryczna wersja kompaktowego vana, daje ogromny impuls do e-mobilności w przedsiębiorstwach oraz rozwoju bezemisyjnego transportu”.

„e-vany PSA wyznaczają nowy standard – i przyspieszają postęp, więc są godnymi posiadaczami tytułu „International Van of the Year”. Każda marka należąca do PSA opracowała elektryczne wersje od furgonetki do  minibusa i oferując prawie taką samą ładowność i przestrzeń ładunkową (pasażerską)”.„Nowy kwartet samochodów dostawczych EV firmy PSA oparty na koncepcji integracji platform silników elektrycznych i spalinowych pozwala uzyskiwać zasięg odpowiedni dla konkretnych zastosowań.”

W pełni elektryczne wersje kompaktowych samochodów dostawczych czterech marek są produkowane w fabryce Hordain w północnej Francji natomiast montowane w nich elektryczne układy napędowe pochodzą z fabryki w Trémery na wschodzie kraju. Elektryki w zależności od źródła zasilania uzyskują zasięg: do 230 km w cyklu WLTP z akumulatorem 50 kWh oraz do 330 kilometrów cyklu WLTP z akumulatorem 75 kWh

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site