Home / Aktualności / VDL Bus & Coach debiutuje w islandzkim transporcie międzymiastowym

VDL Bus & Coach debiutuje w islandzkim transporcie międzymiastowym

Dostarczając 5 autobusów Futura FMD2-148, VDL Bus & Coach debiutuje w transporcie publicznym i międzymiastowym na Islandii. To kamień milowy pod wieloma względami, ponieważ odbywa się we współpracy z nowym klientem, Hópbílar z Hafnarfjörður.

„Chociaż nasze autokary od wielu lat są dobrze znanym widokiem na islandzkich drogach, nigdy wcześniej nie dostarczono na Islandię Futury FMD2” – mówi Pieter Gerdingh, Business Manager Range Coach Range VDL Bus & Coach. „Jesteśmy dumni, że dzięki tym wielofunkcyjnym autobusom możemy jeszcze bardziej przyczynić się do uczynienia tej pięknej wyspy jeszcze bardziej dostępną dla gości i mieszkańców. Wciąż młoda współpraca z VélRás, naszym niezależnym dystrybutorem na Islandii, już przynosi owoce. Naszą ambicją jest zostać liderem rynku i przyciągnąć więcej nowych klientów”.

Hópbílar z Hafnarfjörður obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Firma od dawna jest głównym graczem na Islandii, aktywnym w transporcie publicznym i międzymiastowym na terenie całego kraju. Hópbílar współpracuje z międzynarodowymi organizacjami turystycznymi, a także firmami lotniczymi i wycieczkowymi. Ich flota składa się z ponad 110 pojazdów, w tym autokarów, autobusów komunikacji miejskiej oraz mini, midi busów. Wiele z nich została przystosowana do transportu wózków inwalidzkich.

„Nasza strategia, zrównoważonego rozwoju oparta na produkcji  min. lekkich i paliwooszczędnych autobusów, doskonale wpisuje się w ambicje Hópbílar. Kierowcy zostali przeszkoleni w zakresie ekologicznej jazdy, a właściciele Hópbílar bardzo świadomie pracują nad dalszym zmniejszeniem swojego śladu węglowego ”.

„Od samego początku firma Hópbílar koncentruje się na minimalizowaniu negatywnego wpływu swej działalności na środowisko” – wyjaśnia kierownik ds. Zakupów Örn Óskarsson. „Mając to na uwadze, w 2003 roku wdrożyliśmy system zarządzania środowiskowego zgodny z wymaganiami normy ISO-14001. To zobowiązuje nas do wyboru konkretnych dostawców  pojazdów”.

Zakupione autobusy VDL Futura FMD2  występują w najdłuższej dostępnej wersji: 14,8 metra. Część z nich będzie wyposażona w windę dla wózków inwalidzkich. Podłoga o wysokości 1250 mm zapewnia łatwe wchodzenie i wychodzenie.

Pojazdy będą kursować głównie na południu i południowym zachodzie Islandii na różnych liniach biegnących do Reykjaviku, a ponadto będą regularnie kursować do Akureyri miasta położonego na północy kraju. Futury będą również kursować na liniach łączących przeprawę promową na wyspę Vestmannaeyjar.

Check Also

Mój elektryk MAN eTGE

Aż do 70 000 PLN mniej można zapłacić za samochód MAN TGE z napędem elektrycznym. …