Home / Aktualności / Volvo 9700 DD dla krajów Europy

Volvo 9700 DD dla krajów Europy

Skandynawska wersja Volvo 9700 DD ma 4,25 wysokości, więc autokar musiał być przeprojektowany, aby spełnić wymagania pozostałych krajów Europy. I tak powstał nowy model piętrowego Volvo 9700 DD  do przewozów liniowych i turystycznych wyprodukowany przez firmę Carrus Delta OY z Finlandii.

Jest on napędzany silnikiem Volvo D11K460 o pojemności 11 litrów i mocy 460 KM. Silnik ten jest certyfikowany do zasilania olejem napędowym, HVO i biodieslem (B100),

Na swoich pokładach może pomieścić do 96 pasażerów. Autokar jest wyposażony w zaprojektowane przez firmę Volvo ergonomiczne fotele i system klimatyzacji z oddzielnymi strefami dla pasażerów i kierowcy. Otwory drzwiowe, przejście środkowe, schody i wysokość dachu zarówno na piętrze, jak i na dole są zaprojektowane tak, aby umożliwić szybkie wsiadanie i wysiadanie.

Volvo 9700 DD jest wyposażone m.in. w elektronicznie sterowane hamulce, elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy i system przeciwpoślizgowy. Dostępna jest również funkcja wspomagania ostrzegania kierowcy, asystent utrzymaniu pasa ruchu i ostrzegania przed kolizją z funkcją hamowania awaryjnego. Systemy łączności umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym, oraz planowanie serwisowania autokaru, a także kontrolowania (sterowania) maksymalną prędkością jazdy w określonych strefach (obszarach) – dla poprawy bezpieczeństwo i obniżenia zużycie paliwa.

„Wraz z wprowadzeniem Volvo 9700 DD na rynek europejski, mamy szeroką gamę autobusów do przewozów liniowych i turystycznych z szeroką gamą wersji, z których klienci mogą wybierać. Otrzymaliśmy już kilka zamówień na piętrowy autobus z rynku skandynawskiego i jest bardzo satysfakcjonujące, że teraz będziemy mogli zaoferować go również innym europejskim klientom” – mówi Ulf Magnusson, starszy wiceprezes działu biznesowego Europa, w Volvo Buses.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …