Home / Aktualności / Thermo King dodaje funkcje łączności i telematykę do agregatów UT-Series

Thermo King dodaje funkcje łączności i telematykę do agregatów UT-Series

Thermo King  i marka Trane Technologies, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcjonalności telematycznych do montowanych pod zabudową agregatów chłodniczych wyposażonych we własny napęd. Agregaty Thermo King UT-Series mogą teraz korzystać z inteligentnych funkcji w czasie rzeczywistym dzięki urządzeniu telematycznemu TK BlueBox i łączności.

Urządzenie komunikacyjne TK BlueBox i łączność Bluetooth® zapewniają pełną i ciągłą widoczność urządzenia i stanu ładunku, zdalne monitorowanie i proaktywne sterowanie:

  • Technologia Bluetooth umożliwia użytkownikom będącym w zasięgu łącza zdalnie inicjować odszranianie, wykonać test pretrip, zmienić nastawę oraz inne ustawienia pracy agregatu.
  • Agregat jest dostępny i może być zarządzany zdalnie z każdego miejsca na świecie, co jest częścią oferty Thermo King TracKing™ dostępnej za pomocą połączenia internetowego
  • Dostęp do systemu telematycznego TK Tracking można uzyskać za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony TK Reefer lub przez inne urządzenie z łączem Bluetooth. System zapewnia dwukierunkową komunikację umożliwiającą zarządzanie agregatem w czasie rzeczywistym oraz dostęp do danych krytycznych w celu zapewnienia, że ładunek jest cały czas chroniony.

„Urządzenie TK BlueBox było już dostępne w naszych agregatach T-Series. Teraz jest ono również kompatybilne z agregatami montowanymi pod zabudową – UT-Series”, powiedział Davide Previsdomini, kierownik produktu Thermo King. „Umożliwia to dyspozytorom i kierowcom zdalny dostęp do danych agregatu i otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że ładunek będzie chroniony przez cały czas, a agregat będzie działać najwydajniej. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości mogą natychmiast zidentyfikować problem, aby uniknąć wpływu na ładunek”.

Dostępne dotychczas agregaty Thermo King UT-Series, w tym modele UT SPECTRUM, UT XTREME HIGH AMBIENT, UT-Hybrid, również mogą korzystać z oferty the Thermo King Connected Solutions dzięki szybkiemu montażowi urządzenia TK BlueBox u dowolnego z dystrybutorów Thermo King.

Check Also

50 akumulatorowo-elektrycznych eActrosów

Na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze Mercedes-Benz Trucks przedstawił prototyp koncepcyjny eActrosa LongHaul, stanowiący zapowiedź …