Home / Aktualności / Webfleet Solutions wspólnie z Mercedes-Benz Connectivity Services GmbH

Webfleet Solutions wspólnie z Mercedes-Benz Connectivity Services GmbH

Webfleet Solutions, największy europejski dostawca rozwiązań telematycznych, będący częścią grupy Bridgestone, ogłosił, że firma Mercedes-Benz Connectivity Services przystąpiła do programu partnerskiego OEM.connect. Oznacza to, że samochody osobowe i dostawcze Mercedes-Benz z wbudowaną możliwością podłączenia są gotowe do korzystania z platformy do zarządzania flotą WEBFLEET firmy Webfleet Solutions. Eliminując potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń, to zintegrowane rozwiązanie umożliwia szybsze, łatwiejsze i tańsze wykorzystanie technologii telematycznych przez osoby zarządzające flotami.

Dzięki wspólnej ofercie produktowej pojazdy mogą przesyłać dane bezpośrednio do WEBFLEET, nagradzanego rozwiązania do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Do podłączenia pojazdów niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Dzięki cennym danym z programu OEM, platforma WEBFLEET dostarcza jasnych i użytecznych informacji, które pomagają menedżerom flot maksymalizować wydajność, redukować koszty operacyjne i zachęcać do ekologicznej i bezpiecznej jazdy, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo transferu danych certyfikowane standardem ISO/IEC 27001:2013.

„Cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z Mercedes-Benz Connectivity Services rozszerzającą  program OEM.connect, dzięki której możemy i oferować zintegrowane rozwiązanie telematyczne wspólnym klientom” – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. „OEM.connect – bezpieczny i przystępny cenowo system zapewnia użytkownikowi końcowemu ogromne możliwości  w zakresie redukcji  kosztów i usprawniania zarządzania flotą. Nasza kooperacja potwierdza duże znaczenie danych telematycznych i ich analizy dla flot oraz tego, w jaki sposób łączenie wiedzy specjalistycznej może przyspieszyć stosowanie tej technologii” – dodaje.

Dzięki OEM.connect, klienci użytkujący samochody osobowe i dostawcze mogą uzyskać dostęp do standardowych funkcjonalności WEBFLEET, w tym do raportów dotyczących wydajności floty, danych przejazdów, monitoringu GPS i zużycia paliwa, co pomaga usprawnić ich działania. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów zwiększają bezpieczeństwo i dają możliwość monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Wszystkie informacje o pojeździe są widoczne przez interfejs WEBFLEET i dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej WEBFLEET. Rozwiązanie OEM.connect dla pojazdów Mercedes-Benz jest już dostępne na zamówienie w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce i Holandii. W przyszłości program będzie rozszerzany na kolejne kraje i regiony.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site