Home / Aktualności / Hegelmann Group w USA

Hegelmann Group w USA

W ciągu pierwszych trzech lat chce zainwestować 10 mln euro Hegelmann Group, która jest jedną z największych firm transportowych w Europie, rozpoczyna działalność w Ameryce Północnej jako Hegelmann USA. Siedziba główna nowej filii została zlokalizowana w Chicago. Jeszcze w styczniu spółka rozpocznie operacje logistyczno-transportowe. W ciągu pierwszych trzech lat Hegelmann planuje zainwestować w rozwój swojego amerykańskiego oddziału 10 mln euro. W przyszłości przewiduje dalszą ekspansję, która obejmie także Kanadę oraz kraje Ameryki Środkowej.

Chcemy stać się organizacją o zasięgu globalnym, oferującą usługi logistyczne i transportowe w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Ekspansję w USA rozważaliśmy już pod koniec roku 2019, plany wprowadzamy w życie na początku 2021. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy międzynarodowe doświadczenie i wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy staniemy się poważnym graczem na rynku północnoamerykańskim – wyjaśnia Andrew Jasinskas, który jako Head of Business Development w Hegelmann Group odpowiada za rozwój w USA.

Amerykański oddział Hegelmanna w pierwszym roku działalności ma zatrudniać 15 pracowników, a jego flota będzie składać się z dziesięciu ciężarówek. Później zostanie poszerzona o pojazdy ciężarowe zasilane LNG lub elektryczne. Hegelmann już od jakiegoś czasu ma powiązania z rynkiem amerykańskim. – Jesteśmy znani w Stanach Zjednoczonych ze względu na współpracę z amerykańskimi partnerami, którym oferujemy usługi logistyczne w Europie – tłumaczy Jasinskas.            

Firma planuje zainwestować w pierwszym roku około dwóch milionów euro, które przeznaczy na rozwój strategiczny i ekspansję amerykańskiego oddziału. W drugim i trzecim roku działania Grupa Hegelmann zainwestuje kolejne osiem milionów euro. Planowane zakupy obejmują przyczepy typu „Dry Van”, przyczepy termiczne, platformy, silosy i autotransportery. – Chcemy jak najszybciej móc zaoferować klientom w USA taki sam zakres usług jak partnerom w Europie. Nasz rozwój będzie konsekwentnie zmierzał do tego, by umacniać się jako potężna firma o zasięgu globalnym – podsumowuje Jasinskas.

Więcej informacji na temat Grupy Hegelmann, jej pozycji w branży transportowej i logistycznej, zaangażowania społecznego firmy oraz wszelkich tematów związanych z flotą, transportami, trasami, jakością i normami bezpieczeństwa można znaleźć na stronie www.hegelmann.com.

Check Also

20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY dla floty Pieter Smit Theater Rock Polska

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi …

Mega Darkmarket Site