Home / Aktualności / MOYA na rajdzie w Arabii Saudyjskiej

MOYA na rajdzie w Arabii Saudyjskiej

Zakończył się 43. Rajd Dakar – najbardziej wymagający i prestiżowy rajd terenowy na świecie. Debiutujący w imprezie zespół Energylandia Rally Team zanotował wysoką lokatę. Michał Goczał, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka, zajął czwarte miejsce, a Marek Goczał, jadący z Rafałem Martonem, zakończył zmagania na ósmej pozycji w klasie SSV. Tym samym bracia Goczałowie zajęli dwie najlepsze lokaty wśród debiutantów. Zespół wspierany jest przez markę MOYA – ogólnopolską sieć stacji paliw.

Dakar 2021 to już czterdziesta trzecia edycja pustynnego rajdu. W tym roku kierowcy mierzyli się na piaskach Arabii Saudyjskiej. Podczas dwutygodniowej rywalizacji ekipy przemierzyły ponad 8 tys. km w ekstremalnie trudnych warunkach. Na mecie w Dżuddzie zespół Energylandia Rally Team stawił się w znakomitych nastrojach – nic dziwnego – postawa obu ekip podczas całego rajdu była wyśmienita, czego końcowym efektem były wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.

Start w rajdzie Dakar był moim marzeniem jeszcze od czasów dzieciństwa. Sama możliwość wzięcia w nim udziału była dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Ponieważ apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia, każdy kolejny odcinek specjalny dawał mi więcej pewności, a aspiracje na dobry wynik zwiększały się z każdym kilometrem. – mówi Michał Goczał z Energylandia Rally Team.

 Oczywiście jako debiutanci podchodziliśmy do startu z pełną pokorą – mierzyliśmy siły na zamiary. Ostatecznie – równe tempo, konsekwencja i pełna koncentracja dały efekt w postaci wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Nie możemy zapomnieć o naszych wspaniałych mechanikach i pozostałej części zespołu. Bez nich ten sukces nie byłby możliwy – dodaje Marek Goczał z Energylandia Rally Team.

Zespół Energylandia Rally Team rywalizował w klasie Side by Side (SSV). Kategoria ta została dołączona do klasyfikacji Rajdu Dakar dopiero w 2017 roku, jednak znacznie rozwinęła się w ostatnich latach. Pojazdy Can-Am Maverick, którymi jechali bracia Goczał, pochodzą z utytułowanej stajni South Racing.

Zespół Energylandia Rally Team wspierany jest przez sieć stacji paliw MOYA w ramach współpracy sponsorskiej z Rodzinnym Parkiem Rozrywki Energylandia. Na pojazdach i kombinezonach kierowców oraz ich pilotów widniały granatowo-czerwone logotypy najszybciej rozwijającej się sieci stacji paliw w Polsce. W składzie zespołu towarzyszącego ekipie Energylandia Rally Team znaleźli się także przedstawiciele Anwim S.A. – Artur Krzyk, zastępca dyrektora ds. zaopatrzenia logistyki i klientów kluczowych oraz Filip Puchalski, dyrektor operacyjny MOYA, członek zarządu Anwim S.A.

Jesteśmy dumni z drużyny Energylandia Rally Team. Rozpoczynając naszą współpracę sponsorską nie przypuszczaliśmy, że już sam debiut w Dakarze zakończy się tak spektakularnym rezultatem. Mamy dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku i cieszymy się razem z Michałem i Markiem oraz całym zespołem – mówi Filip Puchalski.

Rajd Dakar jest absolutnie niezwykłym przedsięwzięciem. Nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym. Oprócz rywalizacji sportowej, mogliśmy podziwiać dziewicze pustynie Arabii Saudyjskiej, poznawać kulturę jej mieszkańców, a także… odwiedzić lokalne stacje benzynowe?. Ogromne emocje towarzyszyły nam przez całe dwa tygodnie. Cieszymy się, że mogliśmy się nimi dzielić z naszymi klientami i sympatykami. Specjalnie dla nich tworzyliśmy i publikowaliśmy relacje z każdego dnia rywalizacji, pokazując przy okazji codzienne życie na rajdzie. Filmy dostępne są na kanale You Tube MOYA TV. Zachęcamy wszystkich do oglądania i subskrybowania kanału! – dodaje Filip Puchalski.

W ramach współpracy sieci stacji paliw MOYA z Energylandią, w tym największym w Polsce parku rozrywki od ubiegłego roku funkcjonuje strefa MOYA Formuła. Składa się na nią superszybki roller coaster, autodrom, planetarium oraz atrakcyjne punkty gastronomiczne.

Energylandia Rally Team na rajdzie Dakar 2021:

  • Michał Goczał/ Szymon Gospodarczyk – 4. miejsce w klasie SSV; 1. miejsce wśród debiutantów
  • Marek Goczał/ Rafał Marton – 8. miejsce w klasie SSV, 2. miejsce wśród debiutantów.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site