Home / Aktualności / Wielton poprawia łączność dzięki rozwiązaniom telematycznym firmy ZF
Picture Caption: ZF’s Commercial Vehicle Control Systems division is equipping Wielton trailers with its advanced Transics-branded TX TRAILERPULSETM telematics solutions as well as providing extensive support services across Europe.

Wielton poprawia łączność dzięki rozwiązaniom telematycznym firmy ZF

Firma ZF poinformowała dziś o podpisaniu przełomowej Umowy Długoterminowej (LTA) ze spółką Wielton SA, trzecim co do wielkości producentem naczep w Europie. Wykorzystując niedawne przejęcie WABCO, dział systemów kontroli pojazdów użytkowych firmy ZF wyposaży naczepy Wielton w zaawansowane rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERPULSETM marki Transics, a także w szeroki zakres usług wsparcia w całej Europie. Jest to następstwo niedawnego udanego przedłużenia umowy o współpracy pomiędzy ZF a Wieltonem na wyposażenie naczep Wielton w pakiet WABCO Trailer EBS.


Zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS) firmy ZF umożliwią Wieltonowi znaczne zróżnicowanie oferty dla klientów dzięki rozwiniętym funkcjom zarządzania flotą w czasie rzeczywistym oraz wglądzie w oparciu o dane. Dzięki TX-TRAILERPULSE marki Transics na pokładzie naczep Wielton operatorzy flot będą odpowiednio wyposażeni, aby monitorować w trybie ciągłym stan naczep, a tym samym znacznie zwiększać wydajność operacyjną i bezpieczeństwo pojazdów.
„ZF oferuje jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do zarządzania flotą w branży pojazdów użytkowych. Dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do bogatych danych i informacji z tego zaawansowanego rozwiązania telematycznego, możemy pomóc naszym klientom prawdziwie zarządzać cyklem życia ich pojazdów” – powiedział Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny Wielton Trailers. „Łączenie naszej floty z telematyką, Internetem rzeczy (IoT) i usługami online ZF pomoże nam w rzeczywistym zrozumieniu użytkowania naczep na drogach. Krytyczny wgląd w stan naczep okaże się cenny dla zespołów inżynierów Wielton w celu dalszego dostosowania przyszłych technologii naczep do potrzeb naszych klientów. Jednocześnie te dane mogą być wykorzystane do dalszego podniesienia przez nas wartości w zakresie optymalizacji obsługi serwisowej i bezpieczeństwa flot”.
TX-TRAILERPULSE to unikalne rozwiązanie telematyczne, które rejestruje maksymalną liczbę danych z naczep z ograniczoną elektroniką, takich jak naczepy z zabudową kurtynową. To nowe rozwiązanie przekazuje w czasie rzeczywistym dane o lokalizacji i EBS do platformy oprogramowania biura obsługi zdalnej TX-CONNECTTM, nowe rozwiązanie TX-TRAILERPULSE może być dostarczane z akumulatorem bądź bez niego. W tym drugim przypadku urządzenie telematyczne może również uzyskiwać dane o ciśnieniu w oponach przesyłane bezpośrednio z systemów monitorowania ciśnienia w oponach WABCO OptiTire™. W ramach oferty usług cyfrowych ZF TX-TRAILERFITTM to zorientowana na diagnostykę platforma dla biura obsługi zdalnej, która przetwarza i wizualizuje parametry techniczne i stan techniczny naczep, zapewniając Wieltonowi i ich klientom możliwość optymalizacji czynności związanych z konserwacją naczep oraz zwiększenia bezpieczeństwa poprzez analizę stylu jazdy.
„Jesteśmy zaszczyceni mogąc powitać Wielton jako cenionego gracza w branży naczep” – powiedział Peter Bal, Business Leader Digital Customer Services EMEA w dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems. „Nasze rozwiązanie TX-TRAILERPULSE umożliwi Wieltonowi i jego klientom korzystanie z usług cyfrowych w chmurze. W połączeniu z naszą rozległą siecią serwisową i sprawdzoną wiedzą na temat jakości produktów jesteśmy zobowiązani wspierać Wielton w drodze do cyfryzacji i pomóc podnieść już wysoko ocenianą obsługę klienta”.
„Umowa ta jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia naszych relacji z firmą Wielton” – dodał Christian Hainzl, Customer Business Leader Trailer EMEA w dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems. „Biorąc pod uwagę naszą rozległą wiedzę, bazę klientów i lokalną obecność na europejskim rynku naczep, z przyjemnością prezentujemy to wyjątkowe rozwiązanie naszym klientom naczep i flot, gdyż jest to forma przecierania szlaków w kierunku naczep przyszłości, dostarczających coraz więcej danych za pośrednictwem sieci”.
W ramach umowy LTA instalacja usług telematycznych w naczepach Wielton będzie prowadzona w lokalizacjach firmy. Ta oferta pojawi się na polskim rynku jako wyposażenie dodatkowe dla nowych naczep.

Check Also

Rusza realizacja drogi ekspresowej do granicy polsko-ukraińskiej

– Ministerstwo Infrastruktury informuje, że 28 listopada 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad …

Mega Darkmarket Site