Home / Aktualności / Rozliczenia EETS z DKV BOX Europe wkrótce obejmą Włochy

Rozliczenia EETS z DKV BOX Europe wkrótce obejmą Włochy

DKV Euro Service rusza z programem pilotażowym swojego boxa do rozliczeń EETS we Włoszech. Dedykowany jest pojazdom powyżej 3,5 t. Z boxa DKV, za zgodą włoskich operatorów autostrad, korzystają już krajowi przewoźnicy. Firmy transportowe z innych państw będą mogły „aktywować Włochy” w swoich urządzeniach DKV BOX Europe na wiosnę.
„Włochy mają jedną z najważniejszych sieci płatnych autostrad w Europie. Jest to też bardzo ważny kraj tranzytowy dla polskich przewoźników. Dlatego włączenie tego państwa do EETS realnie uprości globalne rozliczenia myta.” – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska. Na wiosnę Włochy dołączą do innych krajów, w których można rozliczać opłaty drogowe przy pomocy jednego urządzenia. Dziś z DKV BOX Europe działa już Niemczech, Belgii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, a także na przejściu Warnow oraz w tunelach Herren i Liefkenshoektunnel. Do połowy tego roku do krajów akceptacji dołączą jeszcze Węgry i Szwajcaria.


A co do wiosny?
Żeby ułatwić przewoźnikom okres oczekiwania na boxy EETS, DKV wprowadziło w połowie 2020 r. własne urządzenie do automatycznego naliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. To pierwszy i jedyny na włoskim rynku box niezależnego operatora, konkurencyjny dla Telepass. Przewagą urządzenia pokładowego DKV jest codzienne dostarczanie klientom danych o transakcjach, dzięki temu mogą szybko odzyskać pieniądze od swoich kontrahentów (w przypadku rodzimego włoskiego boxa czas ten wynosi 3-4 tygodnie po transakcji). Zaletą jest też bezpłatna dostawa lub wymiana boxa, a także instalacja.


„Traktujemy osobne urządzenie na Włochy jako rozwiązanie przejściowe, zanim w pełni dostępny będzie w tym kraju system EETS. Tymczasowy box jest odpowiedzią na sygnały od przewoźników jeżdżących przez Włochy, którzy od kilku lat zgłaszali potrzebę szybszego i bardziej transparentnego rozliczania opłat w tym kraju.” – komentuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.


Dodatkową zaletą rozliczeń myta w Europie przez jednego operatora kartowego są powiązane usługi, w tym finansowe. Ze wszystkich krajów, gdzie rozliczane jest myto, DKV pomaga odzyskać podatek VAT, drogą fakturowania netto – czyli przewoźnik realnie ponosi od razu tylko koszt netto. Plusem są też transparentne rozliczenia, z bieżącym dostępem do danych o transakcjach z tytułu opłat drogowych w poszczególnych krajach. Wsparciem są inteligentne usługi mobilne, jak na przykład kalkulatory myta dla wskazanej trasy, z uwzględnieniem parametrów danego pojazdu. Inne to zaawansowane serwisy mapowe, pomagające planować trasy i tankowania w uwzględnieniem aktualnej ceny paliwa na stacji.

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 100 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od ponad 25 lat. Współpracuje tu z siecią ok. 5000 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site