Home / Aktualności / Keolis zamawia 22 Volvo 9700 DD

Keolis zamawia 22 Volvo 9700 DD

Dwupokładowe autobusy Volvo będą obsługiwać ekspresowe połączenie pomiędzy Göteborgiem a Borås od grudnia 2021r.

Model Volvo 9700 DD jest najnowszym produktem Volvo Buses należącym do autobusów klasy premium. Jest on dostępny w kilku różnych wariantach dostosowanych do przewozów ekspresowych i turystycznych. Spotkał się on z bardzo pozytywnym przyjęciem w krajach skandynawskich i Europie, a operatorzy chwalą jego niezawodność i możliwość dostosowania do świadczenia różnego typu usług transportowych.

„Rośnie zapotrzebowanie na wygodne, bezpieczne i niezawodne autokary ekspresowe o dużej pojemności i wydajności. Efektywność paliwowa i możliwość wykorzystania paliw odnawialnych, takich jak HVO i RME, również stają się coraz ważniejsze dla wielu operatorów. Dzięki naszej elastycznej gamie produktów i usług możemy dostarczyć kompletne, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie o wysokiej jakości, które doskonale spełnia potrzeby naszych klientów ”– mówi Ulf Magnusson, starszy wiceprezes Volvo Buses.

Komfort pasażerów był również ważnym kryterium przy wyborze autokaru ekspresowego przez Keolis. „Volvo Buses spełnia wysokie oczekiwania zarówno nas, jak i naszych klientów wybierających środki nowoczesnego transportu publicznego. To partnerstwo, w ramach którego zarówno Keolis, jak i Volvo dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczne, punktualne i komfortowe podróże między Göteborgiem a Borås w ciągu najbliższych 10 lat”– mówi Karl Orton, dyrektor floty w Keolis.

Volvo 9700 DD może pomieścić do 96 pasażerów. Autokary są wyposażone w Wi-Fi, a każde siedzenie ma port USB. Podwozie jest produkowane w fabryce Volvo Buses w Borås, a nadwozia przez firmę Carrus Delta Oy w Finlandii.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site