Home / Aktualności / Rozwiązania telematyczne dostępne w produktach marki Wielton

Rozwiązania telematyczne dostępne w produktach marki Wielton

Wielton sukcesywnie pracuje nad rozwojem swojej oferty produktowej i wprowadzaniem kolejnych, nowoczesnych rozwiązań. Wsłuchując się w głosy dobiegające z rynku i obserwując dominujące trendy w branży, wieluński producent wprowadza rozwiązania telematyczne do swoich naczep. Wielton bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Z tego powodu nawiązał współpracę z trzema producentami urządzeń telematycznych. To kolejny krok w stronę dołączenia „inteligentnych naczep” do portfolio polskiego producenta.

Ograniczenie zużycia paliwa, redukcja kosztów eksploatacyjnych pojazdów, optymalizacja czasu pracy kierowców oraz usprawnienie dostaw firm transportowych to efekty wprowadzenia telematycznych systemów monitorowania, które coraz częściej znajdują zastosowanie również w przypadku naczep. Celem systemów telematycznych w transporcie jest magazynowanie oraz analizowanie danych, które powstają podczas każdego etapu przewozu towarów. To istotne źródło informacji dla właścicieli firm transportowych i spedycji. Dodatkowo, wdrożenie rozwiązań telematycznych skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa kierowców i przewożonych przez nich ładunków.

W odpowiedzi na głosy dobiegające z rynku, dominujące trendy w branży oraz potrzeby klientów, Wielton wprowadza rozwiązania telematyczne do swoich naczep. To kolejny etap prac wieluńskiego producenta w zakresie badań i rozwoju nad wprowadzeniem nowych rozwiązań na rzecz optymalizacji transportu i logistyki.

W Dziale Badań i Rozwoju nieustannie pracujemy nad wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań do naszych produktów. Implementujemy również sprawdzone rozwiązania, które znajdują zastosowanie w naszych naczepach. Nowoczesne firmy transportowe, spedycyjne i logistyczne coraz chętniej korzystają z telematycznych systemów monitorowania. Naszym celem jest dostarczenie klientom niezawodnych rozwiązań telematycznych, które będą stanowić źródło cennych informacji m.in. takich jak położenie pojazdu, nacisk na osie czy stan techniczny hamulców. Dzięki monitorowaniu i analizie tych danych, nasi klienci mogą optymalizować zużycie paliwa i redukować koszty eksploatacji pojazdów. Jednocześnie pracujemy nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami telematycznymi, które znajdą zastosowanie w naszych naczepach. mówi Maciej Kaczor, Dyrektor R&D Wielton S.A.

Wprowadzenie telematycznych systemów monitorowania w produktach marki Wielton było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z trzema partnerami: WABCO TRANSICS, BPW IDEM i Webfleet Solutions. Producenci Ci dostarczają urządzenia umożliwiające gromadzenie wybranych informacji, profesjonalny system baz danych oraz łatwą integrację z systemami klientów. Po zamontowaniu systemu telematycznego na naczepie, urządzenia zbierają informacje o pozycji pojazdu (GPS), dane techniczne z układu hamulcowego (EBS), informacje o nacisku na osie oraz poziomie ciśnienia w oponach (w przypadku jednoczesnego zastosowania układu TPMS). System dostarcza także profesjonalne oprogramowanie konieczne do magazynowania, przetwarzania i rozporządzania większymi ilościami danych, ułatwiającymi zarządzanie flotą.

Odpowiadając na potrzeby klientów i trendy panujące w branży transportowej, dajemy możliwość wyposażenia naszych naczep w system telematyczny. Dzięki nawiązanej współpracy z doświadczonymi partnerami i producentami urządzeń telematycznych, nasi klienci uzyskają sprawdzone narządzie do poprawy efektywności codziennej pracy, co przełoży się u nich na konkretne oszczędności i korzyści biznesowe. Nasze pojazdy wyposażone w rozwiązania telematyczne pozwolą na skuteczniejsze zarządzanie flotą oraz redukcję kosztów eksploatacyjnych. Planujemy rozwijać się w tym obszarze, oferując nowe usługi i rozwiązania z zakresu telematyki. – mówi Andrzej Mowczan, Członek Zarządu, Dyrektor Komercyjny Wielton S.A. Naczepy kurtynowe marek Wielton i Viberti z rozwiązaniami telematycznymi są dostępne w ofercie od 2020 r. Produkty te są głównie dedykowane dla klientów z rynku polskiego i włoskiego. To kolejny krok w stronę dołączenia „inteligentnych naczep” do portfolio Grupy Wielton.

Check Also

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów …

Mega Darkmarket Site