Home / Aktualności / Potrzebne ładowarki

Potrzebne ładowarki

Według producentów samochodów, ekologów i grup konsumenckich UE powinna skierować swoje działania do 1 miliona publicznych ładowarek pojazdów elektrycznych do 2024 roku.

Producenci samochodów, ekolodzy i grupy konsumenckie wzywają UE do wyznaczenia ambitnych celów dla każdego kraju w zakresie rozmieszczenia punktów ładowania pojazdów elektrycznych. We wspólnym piśmie Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), Transport i Środowisko (T&E) oraz Europejska Organizacja Konsumentów (BEUC) zwróciły się do unijnych komisarzy ds. klimatu, transportu, przemysłu i energii o wykorzystanie tegorocznej nowelizacji ustawy dotyczącej infrastruktury paliw alternatywnych  aby domagać się 1 miliona nowych publicznych punktów ładowania w 2024 roku i 3 miliony w 2029 roku.

Określenie celów będzie stanowić silny sygnał dla konsumentów, że liczba publicznych punktów ładowania będzie nadążać za rosnącą sprzedażą pojazdów elektrycznych, której doświadcza Europa, czytamy w liście. Zapewniłoby również tak potrzebną pewność branży motoryzacyjnej, ale także operatorom sieci, operatorom infrastruktury ładowania i firmom transportowym. Wniosek pomógłby również w utworzeniu miliona miejsc pracy na całym kontynencie i pomógł UE w realizacji jej celów klimatycznych.

Check Also

Mercedes-Benz eActros LongHaul wyróżniony

Mercedes-Benz eActros LongHaul zdobył nagrodę „2023 Truck Innovation Award”. To renomowane wyróżnienie przyznawane jest za …