Home / Aktualności / 2 tys. Volvo FH dla Girteka Logistics

2 tys. Volvo FH dla Girteka Logistics

Girteka Logistics, jedna z wiodących europejskich firm logistycznych, zdecydowała się zainwestować w co najmniej 2000 samochodów ciężarowych Volvo FH najnowszej generacji. Poprawa bezpieczeństwa, większy komfort kierowcy i mniejsze zużycie paliwa to jedne z oczekiwanych korzyści wynikających z tej poważnej odnowy floty.

Girteka Logistics, z siedzibą na Litwie, ma 15 000 kierowców ciężarówek i 8 000 ciężarówek, obsługuje rozległą sieć w Europie i Rosji.

Zapewnienie wysokiej jakości usług na długich dystansach, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i komfort kierowcy to główne priorytety Girteka Logistics, a tym samym główne powody decyzji o zainwestowaniu w 2000 nowych ciężarówek Volvo FH.

„Nowe Volvo FH optymalizuje czas pracy bez przestojów i zmniejsza zużycie paliwa, a jednocześnie oferuje kierowcy wspaniałe środowisko pracy. Dzięki tej inwestycji przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a także do ograniczenia emisji dzięki wyjątkowej efektywności paliwowej. Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo Trucks na drodze do zerowej liczby wypadków i zmniejszenia wpływu na środowisko”– mówi Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Logistics.

Volvo Trucks niedawno wprowadziło na rynek zupełnie nową gamę ciężkich samochodów ciężarowych, w tym flagowy do transportu dalekobieżnego – Volvo FH. W wyposażeniu nowego modelu znajduje się m.in. Nowa elektroniczna deska rozdzielcza , opcjonalne adaptacyjne światła drogowe zwiększające bezpieczeństwo i zmniejszające zużycie energii.

Ponadto Volvo FH w wersji I-Save łączy w sobie wyjątkowo oszczędny silnik i zaawansowane funkcje oszczędzania paliwa, dzięki czemu najnowsza wersja I-Save obniża koszty paliwa nawet o 10 procent. * Z 2000 zamówionych nowych ciężarówek by Girteka dużą częścią będą ciężarówki I-Save.

„Przetestowaliśmy Volvo FH z I-Save i odkryliśmy duży potencjał oszczędności paliwa, który jest dobry zarówno dla biznesu, jak i dla klimatu” – wyjaśnia Edvardas Liachovičius

Girteka Logistics postrzega tę mega inwestycję jako logiczną kontynuację doskonałej, trwającej od 15 lat współpracy między firmami, którą z pewnością podziela opinia Volvo Trucks.

„Mamy długą i owocną współpracę z Girteka Logistics i jesteśmy bardzo dumni z decyzji o zainwestowaniu w nasze nowe, najnowocześniejsze ciężarówki. Ta nowa generacja samochodów ciężarowych ogranicza emisje i podnosi wydajność na jeszcze wyższy poziom. Nie mogę się doczekać współpracy z Girteka Logistics na drodze do bardziej zrównoważonego transportu pod każdym względem ”– mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Girteka Logistics w przeszłości finansowała większość swoich samochodów ciężarowych Volvo za pomocą Volvo Financial Services, a większość z 2000 ciężarówek objętych nową umową będzie miała tę samą strukturę.

Rozpoczęcie produkcji nowej gamy pojazdów ciężarowych Volvo Trucks o dużej ładowności zaplanowano na marzec 2021 r., A ciężarówki zostaną dostarczone do Girteka Logistics w ciągu roku.

* Różnica w zużyciu paliwa jest obliczana przez porównanie kosztów oleju napędowego i AdBlue dla I-Save: nowa generacja Volvo FH z D13TC Euro 6 step D, w tym pakiet paliwowy do transportu długodystansowego, z klasycznym Volvo FH z D13 eSCR Euro 6 krok D bez pakietu paliwowego na dalekie trasy. Rzeczywiste zużycie paliwa różni się w zależności od wielu czynników, takich jak poziom doświadczenia kierowcy, korzystanie z tempomatu, specyfikacje pojazdu, obciążenie pojazdu, aktualna topografia i warunki pogodowe.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site