Home / Aktualności / Scania 540 S bezkonkurencyjna w testach

Scania 540 S bezkonkurencyjna w testach

Minionej jesieni Scania brała udział w dwóch testach porównawczych zorganizowanych w Niemczech przez wydawnictwa branżowe o ogólnoeuropejskim zasięgu. Niedawno opublikowano wyniki obu z nich. Zarówno w Teście 1000 punktów (1000 Punkte Test), jak i European Truck Challenge (ETC) zwyciężył ciągnik Scania 540 S, zostawiając konkurentów daleko w tyle.
Wygrana w testach porównawczych to kolejne potwierdzenie czołowej pozycji, jaką Scania zajmuje w branży. Kiedy niezależni, doświadczeni dziennikarze oceniają naukowymi metodami wszystkie, istotne parametry naszych rozwiązań i porównują je z konkurencją wówczas, wynik stanowi ważną informację dla potencjalnych nabywców pojazdów ciężarowych – powiedział Stefan Dorski, starszy wiceprezes i dyrektor Scania Trucks.

Test 1000 punktów oraz ETC należą do najwyżej cenionych testów porównawczych ciężkich pojazdów ciężarowych na świecie. Są organizowane przez niemieckie wydawnictwa przy udziale dziennikarzy z całej Europy. Oceniane są zalety kabin: miejsce kierowcy, poziom hałasu i komfort wypoczynku, a także własności jezdne, funkcjonowanie skrzyń biegów i wygoda obsługi serwisowej. Pojazdy ciężarowe pokonują ponad 300 km drogami różnego typu. W tym czasie precyzyjne urządzenia mierzą rzeczywiste zużycie paliwa z najwyższą dokładnością. Każdy aspekt funkcjonowania pojazdu ma wpływ na rezultat końcowy.
Otrzymaliśmy najwyższą ogólną punktację w obu testach, ale największą dumą napawa mnie fakt, że nasz pojazd przy najniższym zużyciu paliwa zapewnia najwyższą średnią prędkość. Podkreśla to efektywność nierozerwalnie związaną z pojazdami Scania. Tak świetny wynik to zysk nie tylko dla naszych klientów, ale znaczący wkład w ochronę klimatu tu i teraz oraz odpowiedź na potrzebę globalnej redukcji emisji CO2 – zwraca uwagę Stefan Dorski.
Wyniki Testu 1000 punktów, którego organizatorem jest Michael Kern są publikowane m.in. w magazynie branżowym „Lastauto Omnibus”. Test przeprowadzono w październiku 2020 r., a wzięły w nim udział: Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS oraz Mercedes Actros 1853 LS.

ETC odbył się w listopadzie 2020 r. Organizatorem tej próby jest Hans-Jürgen Wildhage, a rezultaty są prezentowane na łamach „KFZ Anzeiger” i innych czasopism specjalistycznych. Uczestnikami ETC były: DAF XF 530, Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS oraz Mercedes Actros 1853 LS. Do obu prób zostali zaproszeni wszyscy, liczący się w Europie producenci pojazdów ciężarowych.

Check Also

Nowy silnik Sprintera

Jesienią wszystkie warianty Sprintera będzie można zamówić z mocnym i wydajnym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym OM …