Home / Aktualności / DAF otrzymał duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

DAF otrzymał duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

Firma DAF otrzymała duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych. Zamówienie obejmuje dostawę i serwis 879 pojazdów ciężarowych CF Military z napędem na wszystkie koła. Pierwsze pojazdy mają zostać dostarczone w 2022 r., a ostatnie — w 2025 r.

Zamówienie na 879 pojazdów ciężarowych z serii CF Military obejmuje 636 ciężarówek 2-osiowych z napędem 4×4. Będą one wykorzystywane do przewożenia różnego rodzaju ładunków. DAF dostarczy również 243 ciężarówki 4-osiowe z napędem 8×8 do szeregu zastosowań (wywrotki, kontenerowce oraz dźwigi).

W zakresie modeli CF Military firma DAF ściśle współpracuje z renomowanym przedsiębiorstwem TATRA Trucks z Republiki Czeskiej, co przekłada się na wyjątkową koncepcję podwozia z niezależnym zawieszeniem i światowej klasy układem napędowym DAF, wbudowanymi w ramę centralną. Zapewnia to niezrównane możliwości pojazdów CF Military podczas jazdy terenowej i wyjątkowy komfort kierowcy, nawet w najtrudniejszym terenie. Ciężarówki są wyposażone w silniki PACCAR MX-11 (4×4) i MX-13 (8×8) o pojemności 10,8 l oraz 12,9 l i mocy od 300 kW / 410 KM do 340 kW / 460 KM.

Jako dostawcę wszystkich podnośników hakowych i dźwigów do transportu ładunków firma DAF wybrała przedsiębiorstwo HIAB. W zakresie zaopatrzenia w zabudowy wywrotek zdecydowano się na współpracę z VS-Mont. Nadwozia skrzyniowe wyprodukuje firma Porgest. Łącznie 352 pojazdy CF Military zostaną wyposażone w najnowocześniejszą kabinę z ochroną balistyczną wytworzoną przez TATRA Defense Systems.
Produkcja kabin do pojazdów ciężarowych z serii CF Military będzie prowadzona w fabryce kabin DAF w Westerlo w Belgii. Silniki powstaną w fabryce silników DAF w Eindhoven w Holandii. Podwozia natomiast zostaną wyprodukowane w zakładzie firmy TATRA w Republice Czeskiej.
Pełny serwis pojazdów ciężarowych CF Military dla belgijskich sił zbrojnych zapewni profesjonalna sieć dealerów DAF, działająca w 27 lokalizacjach w Belgii i ponad 1100 na całym świecie. Globalną organizację dealerów DAF wspiera PACCAR Parts, co gwarantuje wiodący w branży poziom dostępności części zamiennych.

„Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy to prestiżowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych” — mówi Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „Z uwagi na to, że fabryka innowacyjnych kabin i osi DAF znajduje się w Westerlo, uważamy Belgię za nasz rynek macierzysty, co czyni to zamówienie bardzo wartościowym dla firmy. Poprzez dostawę modeli CF Military zapewniamy belgijskim siłom zbrojnym szeroki wachlarz wyjątkowych pojazdów ciężarowych, dzięki którym mogą wywiązać się ze wszystkich zadań w dowolnych okolicznościach”.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site