Home / Aktualności / Volvo Autonomous Solutions nawiązuje współpracę z Foretellix

Volvo Autonomous Solutions nawiązuje współpracę z Foretellix

Firma Volvo Autonomous Solutions podpisała umowę z firmą Foretellix, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom związanym z weryfikacją na dużą skalę rozwiązań autonomicznej jazdy na autostradach i ograniczonych obszarach, takich jak kopalnie.

Współpraca umożliwi testowanie różnych scenariuszy, które pozwolą zweryfikować  funkcjonowanie autonomicznych pojazdów i maszyn w ramach określonej domeny projektowania operacyjnego (ODD).

Jednym z głównych  celów badań będzie zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i produktywności pojazdów i maszyn Volvo Autonomous Solution. Możliwość przeprowadzenia symulacji na dużą skalę i  analizy dużych zbiorów danych pozwoli na znaczną redukcję kosztów i czasu wprowadzenia pojazdów na rynek, zapewniając szybszą gotowość operacyjną i możliwość bezpiecznego skalowania systemu w wielu lokalizacjach i ODD.

Foretellix jest pionierem w komercjalizacji automatycznych systemów jazdy. Firma Foretellix opracowała nowatorską platformę weryfikacyjną, która wykorzystuje inteligentne narzędzia do automatyzacji i analizy dużych zbiorów danych koordynujących i monitorujących miliony scenariuszy jazdy m.in. w celu ujawnienia błędów.

„Volvo Autonomous Solutions wierzy w koncepcję weryfikacji opartej na współpracy, opartej na otwartych standardach” – mówi Magnus Liljeqvist, Global Technology Manager Volvo Autonomous Solutions. „Partnerstwo z Foretellix daje nam dostęp do najnowocześniejszych narzędzi weryfikacyjnych przyspieszając nasze wejście na rynek.

„Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Volvo Group. To partnerstwo jest kamieniem milowym dla branży, ponieważ weryfikacja oparta na pokryciu na dużą skalę zostanie wykorzystana po raz pierwszy do weryfikacji ADS na ograniczonych obszarach. Nasze partnerstwo połączy wiedzę obu firm i wyznaczy nowy standard w weryfikacji zautomatyzowanych systemów jazdy, zwiększając zarówno bezpieczeństwo, jak i produktywność ”– mówi Ziv Binyamini, dyrektor generalny i współzałożyciel Foretellix.

W 2020 roku obie firmy przeprowadziły udane badanie wstępne, w ramach którego oceniono portfel Foretellix i jego potencjalną wartość na ograniczonych obszarach.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site