Home / Aktualności / 15 autobusów MAN Lion’s City dla Gliwic

15 autobusów MAN Lion’s City dla Gliwic

W Urzędzie Miasta Gliwice miało miejsce podpisanie umowy na dostawę 15 autobusów miejskich MAN Lion’s City, którą podpisali przedstawiciele zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej oraz Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Gliwice zamówiły autobusy  o długości 18,7 m. Układ napędowy tych pojazdów wyposażony będzie w nowoczesny moduł EfficientHybrid pozwalający odzyskiwać i magazynować energię hamowania, a następnie wykorzystywać ją do zasilania urządzeń pokładowych oraz wspomagania napędu.

W efekcie autobusy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego a i koszty ich eksploatacji ulegają dodatkowemu obniżeniu. Pojazdy będą wyposażone m.in.  w czworo drzwi w układzie 2-2-2-2,  klimatyzację cało pojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich oraz specjalne, wydzielone w przestrzeni pasażerskiej miejsce do ich przewozu. Pasażerowie będą mogli korzystać z 39 wygodnych tapicerowanych siedzeń, dostępnych również z poziomu niskiej podłogi, co ułatwi zajmowanie miejsc siedzących  osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W czasie podróży możliwe będzie skorzystanie z zainstalowanych w tych pojazdach portów USB, w celu doładowania baterii urządzeń mobilnych. Zamówione autobusy MAN Lion’s City wyposażone zostaną również w wiele systemów dodatkowych takich jak: informacja pasażerska, monitoring wizyjny, pobieranie opłat za przejazdy, pokładowa sieć WiFi, itp.

„Bardzo się cieszę, że oferta MAN-a zwyciężyła w Gliwicach i na ulice tego miasta wyjadą nowe, niskopodłogowe  autobusy miejskie  z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe pojazdy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów, wyposażone w ekonomiczne i ekologiczne silniki. Podpisujemy dziś umowę z naszym długoletnim klientem, Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Gliwicach. Nasza współpraca trwa od 2000 roku, choć ostatnia dostawa całkowicie nowych pojazdów miała miejsce 2006 roku. Bardzo dziękuję za Państwa lojalność wobec marki MAN. Jestem przekonana, że nasze autobusy będą dobrze służyć miastu i jego mieszkańcom” powiedziała Małgorzata Durda z MAN Truck & Bus Polska.

Check Also

Kompleksowe spotkanie branżowe podczas targów NOWA INFRASTRUKTURA!

Wstęp bezpłatny po rejestracji. Targi Budownictwa Infrastrukturalnego – NOWA INFRASTRUKTURA, które odbędą się od 10 …