Home / Aktualności / Porozumienie z producentem pojazdów specjalnych BINZ w sprawie przejęcia zakładu MAN w Plauen

Porozumienie z producentem pojazdów specjalnych BINZ w sprawie przejęcia zakładu MAN w Plauen

Zarząd spółki MAN Truck & Bus SE porozumiał się w zasadniczych kwestiach ze spółką BINZ Ambulance- und Umwelttechnik GmbH (BINZ) w sprawie sprzedaży zakładu MAN w Plauen. Podstawę tych działań stanowi porozumienie z przedstawicielami pracowników. We wrześniu 2020 r. firma MAN poinformowała o planach zamknięcia zakładu w związku z głęboką reorganizacją przedsiębiorstwa.

Firma BINZ z siedzibą w Ilmenau w Turyngii jest producentem pojazdów specjalnych o długiej historii. O zainteresowaniu BINZ przejęciem zakładu w Plauen zadecydowały, oprócz bliskiego sąsiedztwa, szerokie kompetencje zatrudnionych tam pracowników w dziedzinie modyfikacji pojazdów. Firma z Turyngii przejmie nie tylko nieruchomości i instalacje produkcyjne, ale także wszystkich pracowników zakładu w Plauen. Andreas Tostmann, prezes zarządu spółki MAN Truck & Bus SE, jest bardzo zadowolony z osiągniętego porozumienia: „Cieszę się, że możemy wskazać naszym pracownikom w zakładach w Plauen dalszą perspektywę pracy i rozwoju u nowego właściciela. Z radością przyjmuję fakt, że dotychczasowa praca renomowanego w tym regionie zakładu będzie kontynuowana pod skrzydłami BINZ – firmy związanej z pojazdami użytkowymi.”

Cathrin Wilhelm, partner zarządzający spółką BINZ, z optymizmem patrzy na możliwość utrzymania miejsc pracy w zakładzie w Plauen. „W ostatnich latach BINZ odnotowywał średni wzrost obrotów na poziomie 25% rocznie.
Do realizacji naszych przyszłych projektów i zleceń pilnie potrzebujemy odpowiedniego wzmocnienia. Tym bardziej cieszymy się na współpracę z nowymi koleżankami i kolegami w Plauen i witamy ich serdecznie w rodzinie BINZ.“

Sprzedający i nabywca dążą do przekazania zakładu z dniem 1.04.2021. MAN Truck & Bus realizował dotychczas w Plauen prace w zakresie modyfikacji autobusów i vanów. W przyszłości prace te będą wykonywane w zakładach produkujących pojazdy bazowe.

Check Also

Pierwsza elektryczna śmieciarka pracuje już w Świebodzicach

Gmina Świebodzice mając na uwadze możliwość zmniejszenia swojego śladu węglowego inwestuje w pojazdy elektryczne. Na …

Mega Darkmarket Site