Home / Aktualności / Starachowice wybierają MAN

Starachowice wybierają MAN

W dniu 05.03.2021 r. w fabryce MAN Bus w Starachowicach miało miejsce podpisanie umowy na zakup 20 autobusów miejskich MAN Lion’s City dla miasta Starachowice. W uroczystości udział wzięli: Marek Materek Prezydent miasta Starachowice, Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska oraz Mehmet Sermet, kierownik zakładu MAN Bus w Starachowicach, w którym powstaną autobusy.

Miasto Starachowice zamówiło 20 jednoczłonowych, niskoemisyjnych, dwunastometrowych autobusów miejskich MAN Lion’s City 12 CNG,  napędzanych silnikami o mocy 206 kW z nowego  typoszeregu  E18, zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Układy napędowe tych pojazdów wyposażone będą dodatkowo w nowoczesny moduł EfficientHybrid pozwalający odzyskiwać i magazynować energię hamowania, a następnie wykorzystywać ją do zasilania urządzeń pokładowych oraz wspomagania napędu. W efekcie autobusy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego – nie tylko dzięki zasilaniu sprężonym gazem ziemnym, a koszty ich eksploatacji ulegają dodatkowemu obniżeniu. Będą to pojazdy wyposażone m.in.  w troje drzwi w układzie 2-2-2,  klimatyzację całopojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich oraz specjalne, wydzielone w przestrzeni pasażerskiej miejsce do ich przewozu. Pasażerowie będą mogli podróżować korzystając z 29 wygodnych, tapicerowanych siedzeń, w tym również dostępnych z poziomu niskiej podłogi, co ułatwi zajmowanie miejsc siedzących  osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W czasie podróży możliwe będzie skorzystanie z zainstalowanych w tych pojazdach portów USB, w celu doładowania baterii urządzeń mobilnych. Zamówione autobusy MAN Lion’s City 12 CNG wyposażone zostaną również w wiele systemów dodatkowych takich jak: system informacji pasażerskiej, monitoringu wizyjnego, pobierania opłat za przejazdy, pokładowa sieć WiFi itp., których dostawcy wyłonieni zostaną w ramach odrębnej procedury przetargowej przeprowadzonej przez Gminę Starachowice.

„Bardzo się cieszę, że oferta MAN-a zwyciężyła w Starachowicach i na ulice tego miasta wyjadą nowe, niskopodłogowe  autobusy miejskie  z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe pojazdy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów, wyposażone w ekonomiczne i ekologiczne silniki. Nie bez znaczenia dla nas jest fakt, ze powstaną one właśnie w Starachowicach, w naszym zakładzie produkcyjnym, jednym z największych pracodawców w regionie. To wzmocni jeszcze bardziej nasze wzajemne relacje.  Autobusy ze Starachowic dla Starachowic, to doskonałe rozstrzygnięcie przeprowadzonego przetargu.” powiedziała Małgorzata Durda z MAN Truck & Bus Polska.

Podpis do fotografii: Uroczyste podpisanie umowy na dostawę 20 autobusów miejskich MAN Lion’s City CNG w zakładzie MAN Bus. Od lewej Mehmet Sermet, kierownik zakładu MAN Bus, Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska, Marek Materek Prezydent miasta Starachowice.

Check Also

73 elektrycznych Renault Trucks dla Barcelony

Podczas ostatniego zamówienia publicznego z zakresu odbioru odpadów komunalnych oraz utrzymania infrastruktury, miasto Barcelona dokonało …

Mega Darkmarket Site